REKLAMAMLEKOVITA - Święta Mascarpone/Twaróg - Baner Główny (08-13.12.2019)

(Pixabay.com)

Strona 3 z 3
REKLAMA

- Nowy, wynikający z wymogów prawa unijnego system gospodarki odpadami opakowaniowymi nie może burzyć tych dobrych rozwiązań, które z powodzeniem funkcjonują na polskim rynku. Takim przykładem jest wykorzystania opakowania wielokrotnego użytku, czyli np. butelki zwrotnej, powszechnie wykorzystywanej choćby w branży piwowarskiej. Obrót butelka zwrotną oparty jest o system kaucyjny, ale kaucja zapewnia ponowne wykorzystanie butelki, a nie jej recykling. Dopóki butelka jest ponownie wykorzystywana, nie jest bowiem odpadem tylko pełnoprawnym produktem – dodaje Grzegorz Adamski ze Związku Pracodawców "Browary Polskie".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~acc 2 4 miesiące temuocena: 0% 

  ja z kolei mam szczerą nadzieję że brukselska neokomuna przejdzie do historii i nastanie normalność, ważne tematy będą przedmiotem obrad a nie ustalanie, czy żaba jest rybą albo jaki łuk może mieć banan czy ogórek. Absurdy tego gremium sięgają zenitu...Nie traktuję sprawy odpadów jako mało ważnej, ale może się tym zająć ktoś inny, tymczasem jesteśmy zasypywani masą nowych socjalistycznych dyrektyw, których się mamy stosować, rozumiem, że takie jest życzenie ich mocodawców, którzy ich opłacają ale ta patologia wcześniej czy później runie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DR 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Bez dobrej kampanii społecznej ludzie będą źle nastawieni do segregacji odpadów. Dlaczego przemysł nie wspiera dobrych nawyków przez produkcję worków pod kolor pojemników?To by pomogło. Dlaczego, nie funkcjonuje system kaucjonowania opakowań produktów niebezpiecznych? Dlaczego, żeby w lokalnej lamusowni oddać opakowanie po np. lakierze trzeba mieć zaświadczenie o meldunku w gminie + kartę charakterystyki produktu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony