REKLAMAKORAL - Baner Główny - Świderek (25-30.05.2019)
Tomasz Kasperowicz, senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International

Tomasz Kasperowicz, senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International (mat. prasowe)

Pod koniec I kwartału 2019 zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w 11 głównych regionach Polski osiągnęły poziom 16,6 mln mkw. Liderem pod względem podaży pozostaje wciąż rynek warszawski, na którym znajduje się blisko 25 proc. krajowych zasobów (4 mln mkw.).

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

W I kwartale 2019 roku na rynek magazynowy w Polsce trafiło 507 tys. mkw, z czego ponad 120 tys. mkw w ramach obiektu Hillwood Olsztynek. Najwyższy poziom nowej podaży odnotowano w centralnej Polsce i Wrocławiu, gdzie deweloperzy oddali do użytku kolejno 89,7 tys. mkw. i 84,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, co stanowiło łącznie ponad jedną trzecią całkowitej podaży w minionym kwartale.

Pod względem powierzchni będącej w budowie, rynek rozwijał się w szybkim tempie we wszystkich regionach, jednak na prowadzenie wysunął się Górny Śląsk. To tu pod koniec kwartału znajdowało się ponad jedna czwarta całkowitej powierzchni w budowie (570,7 tys. mkw.).

– Górny Śląsk, podobnie jak centralna Polska, to wciąż jedne z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce pod względem zasobów powierzchni magazynowej, głównie za sprawą lokalizacji zapewniającej dostęp do zasobów ludzkich i coraz lepszej infrastruktury drogowej – mówi Tomasz Kasperowicz, senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

W I kw. wynajętych zostało 753,9 tys. mkw. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe ze strony najemców wciąż jest wysokie, choć w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynik jest o blisko o 39 proc. niższy. Jedną z większych umów najmu w I kw. 2019 r. była renegocjacja 60,0 tys. mkw. podpisana przez Jysk w Logistic City Piotrków Trybunalski.

Colliers International jest globalną firmą oferującą usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Posiada biura w 68 krajach, w których zatrudnia ponad 14 000 specjalistów.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 250 specjalistów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony