REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)

(materiały własne)

Serwis RMF24, powołując się na rządowe źródła, poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość zaraz po eurowyborach ma zamiar zaostrzyć przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Zmiany mają dotyczyć ograniczenia możliwości działania sklepu pod znakiem placówki pocztowej.

REKLAMAProxi Cloud Belka w artykułach_wrzesien

Jak informuje RMF24, że rząd ma otrzymywać sygnały, że sklepy coraz liczniej obchodzą zakaz handlu, działając w niedziele objęte ograniczeniami w handlu pod szyldem placówki pocztowej, co obecnie jest w pełni legalne. Jeśli rząd podejmie temat zaostrzenia przepisów, możemy spodziewać się, że ta luka prawna może zostać załatana.

Przy obecnie przyjętych przez rząd przepisach w niedzielę sklep może też otworzyć właściciel lub jego najbliższa rodzina. Planowana po eurowyborach nowelizacja ustawy ma też ściśle określić, kto stanowi najbliższą rodzinę właściciela sklepu.

Przepisy dotyczące zakazu handlu w siódmym dniu tygodnia obowiązują od 1 marca 2018 r. Z początku obejmowały dwie niedziele w miesiącu. Od początku 2019 roku, możemy robić zakupy już tylko w jedną niedzielę, a od stycznia 2020 r. zakazem zostaną objęte wszystkie niedziele w miesiącu. Wyjątki będą stanowiły ostatnie niedziele przed świętami.

Źródło: gazeta.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Juren 6 3 miesiące temu

  Juren Drogie sklepy osiedlowe, czy też w rynku tradycyjnym, to bzdura i pic na wodę fotomontaż, trzeba wiedzieć z czego to się bierze i nie można też patrzeć wybiórczo na przykładzie jednego asortymentu, a na cały koszyk zakupowy. A bark kultury - to o konsumentów, czasami takie teksty wstawiają że obsługa już ma tego dość, a konsument nie ma pojęcia z czego to wszystko wynika. W naszej kochanej ojczyźnie brakuje edukacji społeczeństwa i dlatego takie tekst. Inne kraje szanują swoich przedsiębiorców i producentów, bo wiedzą że od tego zależy byt obywateli.!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Czy ktoś widział duży Market jako placówkę pocztową??? Obchodzą tę ustawę właśnie małe sklepy, które miała ta ustawa chronić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sklepikarz 4 4 miesiące temu

  Jako sklepikarz życzę każdemu, żeby otworzył sobie sklep i sam spróbował tego chleba

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~biber 3 4 miesiące temuocena: 50% 

  No i bardzo dobrze - niech zaostrzają przepisy, bo teraz utrzymuje się jakąś fikcję. I żeby nie było - nie jestem żadnym zwolennikiem PiS, tylko PRACUJĘ W HANDLU i też mam prawo do niedzieli. Dzięki niedzieli wolnej mogę odpocząć jak człowiek. A gdy były sklepy i centra handlowe w niedzielę, to też do nich nie jeździłem. Zamiast tracić 2-3 godziny na wjazd do centrum handlowego, znalezienie parkingu i wyjazd z centrum, wolałem zrobić zakupy w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Ja szanuję swój czas. A sklepy osiedlowe? Omijam z daleka. Drogo ("Panie, a czy ja tu ustalam cenę?"), brudno ("Pan to powie właścicielowi - to jego sklep, niech sprząta!") i pyskata obsługa ("jak się Panu nie podoba, to jedź Pan gdzie indziej"). Takim standardem obsługi, to te sklepy same siebie zabiją - i to niebawem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gija888 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Panowie z sejmu zmiłujcie się, to nic nie da! Cały obrót i tak ucieka do dyskontów od czwartku do soboty. Dla małych sklepikarzy to jedyna możliwość zarobienia pieniędzy właśnie w niedzielę. PiS ZABIJA POLSKI HANDEL TRADYCYJNY - RODZINNY.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lilia 1 4 miesiące temuocena: 75% 

  Niech zaostrzają a i tak klienci pójdą do Lidla i Biedronki, a nie do drogich sklepów osiedlowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony