REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)

(fot. Pixabay CC0)

Nawet jeśli Wielkiej Brytanii uda się wynegocjować dobrą umowę handlową z Unią Europejską, Brexit obniży polski PKB o 0,14 proc., czyli o ok. 3 mld zł. Najbardziej ucierpi polski sektor rolno-spożywczy – alarmuje portal Interia.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Premier Boris Johnson chce szybkiego i „ambitnego” porozumienia handlowego, jednak zdaniem szefowej Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen jest zdania, że w tak krótkim czasie – do końca 2020 r. - wynegocjowanie pełnej umowy jest praktycznie niemożliwe.

Bez względu na to, jaki kształt przyjmie ostatecznie umowa handlowa, należy się liczyć z wprowadzeniem ceł na niektóre towary. Zdaniem Bloomberga, nawet 16 proc. unijnego eksportu na Wyspy – wartego w 2018 r. ponad 300 mld euro – może być objęte taryfami celnymi. Wśród najbardziej zagrożonych branż jest spożywcza – informuje Interia.

Wielka Brytania to trzeci po Niemczech i Czechach importer polskich produktów. W okresie od stycznia do listopada 2019 r. aż 6 proc. polskiego eksportu jechało na Wyspy.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony