REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)

(fot. pixabay.com)

Sadownicy we Francji mają problem ze zbyt dużym importem jabłek z Polski. Zdaniem magazynu branżowego zbyt duży skup owoców z innych krajów niszczy lokalny rynek – informuje serwis next.gazeta.pl.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Jak podaje serwis, o sytuacji francuskich sadowników pisze niezależne, francuskie czasopismo „Agriculture & Environnement”. Gazeta alarmuje, że lokalni sadownicy, nie są w stanie przebić cen polskich jabłek, które we Francji sprzedawane są od 0,18 euro do 0,48 euro za kilogram.

Sadownicy skarżą się na to, że nie mogą sprzedawać jabłek poniżej jednego euro za kilogram, ponieważ nie umożliwi im to pokrycie wszystkich kosztów produkcji. Według danych opublikowanych przez czasopismo w ciągu ostatniego roku import polskich jabłek do Francji wzrósł dwunastokrotnie: z 1,16 tys. ton do 13,9 tys. ton tych owoców.

Francuska prasa zauważa, że w Polsce produkowanych jest ponad 5 milionów ton jabłek, co stanowi 37 procent całkowitych zbiorów tych owoców w krajach Unii Europejskich. Wzrost ten z roku na rok może być coraz większy, a to dzięki środkom przeznaczanym na modernizację i rozwój sadownictwa:

"Podwajając produkcję jabłek Polska z pewnością stała się drugim co do wielkości producentem na świecie (ze Stanami Zjednoczonymi). Niestety jednocześnie Polska nie była w stanie rozwinąć swoich rynków i straciła swojego największego klienta - Rosję, a to z kolei przyczyniło się do obrania strategii podboju rynków europejskich".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony