REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
e-paragon

e-paragon (fot. Pixabay CC0)

Jak informuje Ministerstwo Finansów, uż ponad 50 tys. kas on-line pozytywnie przeszło proces fiskalizacji i wysyła do MF e-paragony.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Każdego dnia kasy wysyłają do Ministerstwa Finansów ok. 1,6-1,7 mln e-paragonów. Od początku maja do baz danych ministerstwa trafiło już ponad 100 mln e-paragonów.

Przypomnijmy, że obowiązek wyposażenia sklepów w nowy rodzaj kas fiskalnych rozpoczął się już 1 maja 2019 roku. To, ile czasu na wymianę urządzeń mają usługodawcy i detaliści, zależy od branży, w jakiej działają.

Zgodnie z zapisem ustawy w pierwszym rzędzie, bo od 1 stycznia 2020 roku, za ich pomocą mają być ewidencjonowane usługi w zakresie naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym serwisy opon.

To branże najbardziej narażone na nieprawidłowości w ewidencji transakcji. Czas na wymianę kas fiskalnych do 30 czerwca 2020 roku będą miały stacjonarne placówki gastronomiczne (w tym sezonowe) i hotele oraz sprzedawcy paliw stałych opałowych, a do 31 grudnia 2020 roku firmy usługowe – zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, kluby fitness, gabinety lekarskie i stomatologiczne, kancelarie prawnicze oraz firmy budowlano remontowe.

Firmy z branż, które nie zostały uznane za „narażone na nieprawidłowości”, w tym sklepy spożywcze, kasy fiskalne „offline” z zapisem papierowym będą mogły kupować nawet do 31 sierpnia 2019 roku, a kasy fiskalne z zapisem elektronicznym do 31 grudnia 2022 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kupujący 2 4 miesiące temuocena: 0% 

  Paragon w formie elektronicznej (cyfrowej) jest eParagonem, niezależnie od tego jak i gdzie trafia. Obecnie kasy wysyłają te paragony na serwery MF. Niedługo wejdą kasy wirtualne (aplikacje) które będą wysyłać takie paragony również do banków, żeby banki wiedziały już wszystko o swoich klientach. Co kupują, gdzie, na co się leczą. Czy udzielić kredytu, czy nie. Takimi danymi można handlować i krocie zarabiać. Znowu banksterka nas załatwo i ograbi z prywatności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 1 4 miesiące temuocena: 75% 

  Do MF nie idą żadne e-Paragony. Takie pojęcie nie istnieje jeszcze w żadnej legislacji. Idą tam elektroniczne kopie paragonów. eParagony będą trafiały tylko do kupujących..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony