REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. Pixabay CC0)

Dokładnie 52 proc. ankietowanych twierdzi, że zakaz handlu w niedzielę powinien zostać zniesiony. Takie wnioski płynął z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinie, o którym pisze „Rzeczpospolita”.

REKLAMAPolska Grupa Rybna - Morex - Makrela - Belka w artykule (18-25.05.2020)

Powody takiej decyzji były różne. 61 proc. badanych przyznaje, że na takim rozwiązaniu zyska gospodarka, która obecnie jest mocno obciążona walką z pandemią koronawirusa. Z kolei 60 proc. ankietowanych podkreśla, że dzięki otwarciom sklepów w niedziele zmniejszyłby się tłok w czasie sobotnich zakupów, co jest istotne dla zahamowania rozwoju epidemii koronawirusa. Ponadto 55 proc. badanych zwraca uwagę na fakt, że zyskałyby na tym sklepy.

Niemniej jednak nie zanosi się na razie, aby zakaz handlu miał zostać zniesiony. Organizacje reprezentujące branżę handlową apelowały o to do rządu wielokrotnie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach. Miałoby to pomóc w łagodzeniu skutków ekonomicznego kryzysu spowodowanego pandemią. Strona rządowa podkreślała jednak, że na razie nie ma planu przywrócenia niedziel handlowych w większym zakresie niż przewiduje to ustawa – w tym roku jest ich siedem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czarek 1 9 dni temuocena: 100% 

  Ale tego chce połowa która nie chodzi na wybory. Ci co chodzą na wybory czyli elektorat PiSu nie chce handlu w niedziele więc ich nie będzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony