REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Elżbieta Czacharowska, właścicelka sklepów Delikatesy u Czacharowskiej

Elżbieta Czacharowska, właścicelka sklepów Delikatesy u Czacharowskiej (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Panią Elżbietę śmieszy fakt korzystania przez Żabki z wyłączenia od zakazu handlu przewidzianego dla placówek pocztowych. - A jakie to placówki pocztowe? Ja mam tutaj prawdziwą placówkę pocztową! Od kilkunastu lat listonosz zostawia u mnie paczki, a mieszkający w pobliżu klienci odbierają je w sklepie, kiedy znajdą na to czas. I robię to za darmo! - słyszymy od Czacharowskiej.

Zdaniem właścicielki delikatesów U Czacharowskiej, żaden polski rząd po 1989 roku nie potrafił skutecznie wspierać polskiego handlu. Dziś na ratowanie małego polskiego detalu jest - w opinii pani Elżbiety - już za późno. - Poprzednia władza sprzedała 75 proc. handlu w hurcie Eurocash i 80 proc. Biedronkom i innym marketom, przez co rugają nas, polskich kupców, z rynku. Zachodnie sieci wyprowadzają podatki poza granice naszego kraju - żali się Czacharowska.

Pani Elżbieta liczy na to, że otrzyma odpowiedź na swoje pismo od premiera Morawieckiego i marszałka Kuchcińskiego. - Mam nadzieję, że wysłuchają moich argumentów i że ustawa zostanie zmieniona - tłumaczy w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl. - Byłam zwolenniczką zakazu handlu w niedziele, ale forma, w jakiej został wprowadzony, jest nie do zaakceptowania dla polskich handlowców - podkreśla Czacharowska.

>> "Jeszcze jakieś delikatesy bym otworzyła..." - przeczytaj nasz artykuł o sklepie U Czacharowskiej z 2016 r. <<

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 98

 • 52
  BARDZO PRZYDATNY
 • 8
  PRZYDATNY
 • 14
  OBOJĘTNY
 • 24
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (72)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~harfa 72 ponad rok temuocena: 33% 

  Bardzo współczuje takim osobom, bo ta Kobieta nie jest jedyną, która traci na tym zakazie. Zakaz handlu w niedziele niszczy wielu, czemu nikt tego nie widzi? Żal że w kraju nikt nie wspiera małych polskich przedsiębiorców, tylko rzuca im kłody pod nogi....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oo 71 ponad rok temuocena: 62% 

  Dobrze ci tak babo i gnij w tym, skoro byłaś taka naiwna.

  oceń komentarz
 • ~zbyszko045 70 ponad rok temuocena: 50% 

  jak popierała to niech korzysta z " dobrodziejstwa " przebywania z rodziną z z kościołem jak chciało pis , jak sklepy przynoszą straty to o likwidacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~awe 69 ponad rok temuocena: 18% 

  Ktokolwiek z was założyć działalność handlową bo moim zdaniem mogła się wypowiadać Tylko tacy co ją prowadzą Różnica jest taka że te zagraniczne sieci kiedyś zaczynały w kraju i żaden na jeźdźca nich ich nie atakował ale wy tylko możecie gnoić polskie plebs

  oceń komentarz
 • ~Ostródzianin 68 ponad rok temuocena: 87% 

  Dajcie spokój Pani Eli. Wystarczy nie kupować w jej sklepach i omijać przedsiębiorstwa z nią powiązane . To w sumie prosta kobieta. Sytuacja spowodowała, że pani Ela wystrzeliła się w rynek i jej wiedzą są utarte schematy dostaw towaru, naliczenia marży i wygenerowania zysku, ogólnie prowadzenie sklepu. Podziwiam że ta pani swoją odwagą, doszła do majątku. To zapewne spowodowało w niej przekonanie o swojej wartości, umiejętnościach... Dowodem prostoty jest nieumiejętość przewidywania skutków walce z sieciówkami typu Biedronka, Kaufland,...poprzez popieranie zakazu handlu w niedzielę. Sieciówki nie walczą z Panią Elą. Robią swoje. Pani Eli pozostaje tylko samemu stanąć za ladą lub zamknąć w niedzielę. W Niemczech w niedziele i święta sklepy są pozamykane i nikt problemu nie robi. Przecież PiS uzasadniał, że niedziela jest dla rodziny a nie dla handlu , tak Pani Elu?

  oceń komentarz
 • ~effeee 67 ponad rok temuocena: 78% 

  Ja nie mogę, niby przedsiębiorca a głupia... Może trzeba by było pomyśleć o umowie z Pocztą Polską. U mnie na osiedlu warzywniak jest także punktem obsługi Poczty Polskiej gdzie podstawowe rzeczy czy odebrać paczkę można, ludzie chętnie korzystają bo nasza poczta jest relatywnie daleko. Druga sprawa, posiadasz trzy sklepy, jeśli są one Twoją własnością, masz zaufanych pracowników, może odpisz im drobny udział. Sprawdź w prawie jakie minimum muszą dostać by być właścicielami w sensie prawa, choć będą posiadać 1cm2 sklepu i asortymentu co się na nim znajduje. Możesz też postawić stolik, oferować kawę, zapiekanki, czy nawet odgrzewane pizze co ktoś sobie wybierze z zamrażarki, ale będzie to już punkt gastronomiczny ze sklepem. Trzeba było pomyśleć, ale Ty wolisz stawiać się jak głupia i wydawać pieniądze na mandaty zamiast może dać je pracownikom w postaci odpowiednich premii.

  oceń komentarz
 • ~xxxxx 66 ponad rok temuocena: 79% 

  Brak słów. To jest właśnie typowy PISior. Innym odebrać, sobie dać. Swoich pracowników zmusza do pracy, bo sama nie stanie w 3 sklepach za kas, chętnie płacąc 2 tys. kary. Ehhhh To właśnie mamy obecnie!

  oceń komentarz
 • ~Hej 65 ponad rok temuocena: 83% 

  Trzeba było samemu stanac za kasa a nie zmuszac pracownikow. Beszczelna baba

  oceń komentarz
 • ~nocny_marek 64 ponad rok temuocena: 83% 

  Chytry traci dwa razy sprawdziło się w rzeczywistości.

  oceń komentarz
 • ~Łukasz 63 ponad rok temuocena: 87% 

  Hiporkryzja level Polska

  oceń komentarz
 • ~Ewa 62 ponad rok temuocena: 93% 

  Straciła dużo kasy.? A co mi tam.Chciala to ma.

  oceń komentarz
 • ~null 61 ponad rok temuocena: 85% 

  Przeciez ta baba jest niekonsekwentna ,nie wiedziala ze ma trzy sklepy popierajac zakaz chandlu w niedziele,wiec ukrecila bat na swoj tylek.Jak sie cos popiera to trzeba troche wczesniej pomyslec.

  oceń komentarz
 • ~Traugut713 60 ponad rok temuocena: 88% 

  Powinna dostać 20 000

  oceń komentarz
 • ~Lusia 59 ponad rok temuocena: 77% 

  Polak mądry po szkodzie. Przypomina to historię właścicielki jednej z aptek w Poznaniu. Była za nowym prawem, ba nawet brała udział w jego tworzeniu i jako pierwsza zbankrutowała po wejściu nowych przepisów.Tak się niestety dzieje kiedy rozum śpi...

  oceń komentarz
 • ~Kasjer 58 ponad rok temuocena: 88% 

  Dostała 2tys kary smiech na sali... A zysk jaki miala z tych dwóch sklepow wynosil pewnie 10razy wiecej niz kara...

  oceń komentarz
 • ~zaz 57 ponad rok temuocena: 75% 

  Panna Anna przychód nie jest zarobkiem. 1 mln przychodu to np. 200tys. marży ale są jeszcze koszty.

  oceń komentarz
 • ~zaz 56 ponad rok temuocena: 85% 

  Kto pd kim dołki kopie ten sam w nie wpada mówi polskie przysłowie. Chciałaś pozbyć się konkurencji a tu proszę taadam konkurencja pozbyła się ciebie.

  oceń komentarz
 • ~gaba 55 ponad rok temuocena: 78% 

  A ja głupia myślałam, że zakaz handlu wprowadzono aby ludzie pracujący w handlu mogli z rodzinami spędzać niedziele a nie aby polskim wyzyskiwaczom dać zarobić w związku z zamknięciem tańszych sklepów w niedziele.

  oceń komentarz
 • ~Panna Anna 54 ponad rok temuocena: 64% 

  Biedna zarobi milion mniej. Ale mi jej zal ha ha ha

  oceń komentarz
 • ~Salieri 53 ponad rok temuocena: 70% 

  hahahahahahahah i bardzo dobrze (fragment komentarza usunięty przez moderatora) niech cie pisobolszewia tak dojedzie ze na bruk pojdziesz !!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz
 • ~troll 52 ponad rok temuocena: 93% 

  Głupota i brak wyobrażni ponoć nie boli ale bolesnie uderza po kieszeni

  oceń komentarz
 • ~Brain 51 ponad rok temuocena: 85% 

  Cha cha cha, hi hi hi.......... pazerność nie popłaca

  oceń komentarz
 • ~Rfm 50 ponad rok temuocena: 90% 

  Powinna głosować na PiS! A potem pod kościół.

  oceń komentarz
 • ~stef 49 ponad rok temuocena: 95% 

  A miało być tak dobrze w Wolnej Polsce według tej pani.I się wylało.

  oceń komentarz
 • ~ost 48 ponad rok temuocena: 90% 

  Tak najlepszym wsparciem dla pani Czacharowskiej byłoby aby pozamykano konkurencje! Cała rodzina zajmuje się handlem tj . kupić tanio a sprzedać drożej i to ma według tej pani wspierać rząd ???

  oceń komentarz
 • ~bbd 47 ponad rok temuocena: 96% 

  Chciałaś głupia babo PiS? To teraz masz.

  oceń komentarz
 • ~Sąsiad 46 ponad rok temuocena: 95% 

  Ale się cieszę. Sama chciała. Dobrze jej tak. Do zobaczenia w Ostródzie na festiwalu reggae. hahahahha

  oceń komentarz
 • ~Bartek 45 ponad rok temuocena: 97% 

  I bardzo CI tak dobrze. To samo było z babą, która postulowała wprowadzenie ograniczeń aptek. Też dostała po dupie. I całe szczęście. Motłoch, który chciałby samych zakazów. Niech teraz pije co nawarzyła. Pamiętajcie - gdy jest wolność, każdy zyskuje. Gdy wprowadza się zakazy (na sprawy które nie łamią zasady - moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna Twoja czy inaczej aksjomatu nieagresji) to ZAWSZE oberwą mali, a nie duzi. Nie ma i nie było prawa, które by działało inaczej. I dlatego tak źle jest nie tylko w tym kraju, ale prawie na całym świecie.

  oceń komentarz
 • ~Oro 44 ponad rok temuocena: 89% 

  Czy ma Pani prawo świadczyć usługi pocztowe? Czy ma Pani prawo przetwarzać dane osobowe odbiorców paczek? Czy listonosz ma prawo zostawiać u Pani pocztę?

  oceń komentarz
 • ~pepe 43 ponad rok temuocena: 87% 

  Żenujące, jestem PH małej firmy rodzinnej sprzedającej produkty spożywcze, najbardziej drą mordy właściciele małych i średnich polskich sklepów spożywczych, a sprawdźcie czym handlują...tylko towar korporacyjny na inny mówią no name i po temacie i korporacje was zeżrą, w ogóle was nie żałuje...

  oceń komentarz
 • ~idobrzetak 42 ponad rok temuocena: 84% 

  Wzruszająca historia, łzy się w oczach kręcą… ze śmiechu. I dobrze, że ma straty, moze następnym razem będzie myślała zanim coś poprze. Biedronki jej nie pasują? A Lidl jest cacy? W Biedronkach przynajmniej 90% towarów jest polskich i biedra nie ukrywa ile płaci podatku w PL. Ktoś te polskie produkty też w PL wyprodukował, także jazda na biedronkę, że jest taka okrutna a jej delikatesy super, to dopiero sprawiedliwe podejście. Proponuję przejść się komuś, kto ma blisko, do tych delikatesów, z apką Marki Polskie czy podobną i sprawdzić ile polskich produktów sprzedają te delikatesy a ile niepolskich towarów ma na półkach.

  oceń komentarz
 • ~żyrandol 41 ponad rok temuocena: 5% 

  Po stokroć wolę piss niż demontaż państwa teoretycznego uskuteczniany przez peło wraz z ekipami: magdalenkową, wsi, pro civili, służbami specjalnymi

  oceń komentarz
 • ~@Boss 40 ponad rok temuocena: 91% 

  Tylko że z tych 5700000 głosów oddanych na pis ile było faktycznie za pisem a ile tylko przeciwko po ?

  oceń komentarz
 • ~ostatni sprawiedliwy 39 ponad rok temuocena: 97% 

  A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że córka tej Pani wydzierżawiła dwa swoje lokale w których prowadziła sklepy spożywcze Żabce.Ot mądrość

  oceń komentarz
 • ~inz.mamon 38 ponad rok temuocena: 94% 

  ojej smuteczek....

  oceń komentarz
 • ~Adamex 37 ponad rok temuocena: 95% 

  Chciwość wyszła ... niestety jak zawsze na złe

  oceń komentarz
 • ~klient 36 ponad rok temuocena: 97% 

  Czy Pani Czacharowska żądając zamknięcia Żabek itp zdaje sobie sprawę, że wprowadzając dyskryminacyjne przepisy kolejny raz ukręca sobie sznur na szyję? Chyba nie. Mentalność pisowska to klasyczne walenie obuchem w swój łeb.

  oceń komentarz
 • ~klient tesco 35 ponad rok temuocena: 81% 

  władza nie sprzedała cudzoziemcom ani Biedronek ani Eurocash anie Zabek zrobił to jeden polski biznesmen więc z pretensjami do niego.

  oceń komentarz
 • ~Bogusław Wierzbicki 34 ponad rok temuocena: 67% 

  Zgodnie z art. 129 ust. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U.78.483) : ,, 1. Ważność wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej stwierdza Sąd Najwyższy. 2. Wyborcy przysługuje prawo zgłoszenia do Sądu Najwyższego protestu przeciwko ważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej na zasadach określonych w ustawie”. Nie ma tej ustawy i terminu do zgłoszenia tego protestu. Przysięga przed rozpoczęciem jego biegu, jako przedwczesna, jest niedopuszczalna, a zatem obowiązujący jest stan prawny nieuwzględniający zmian wprowadzonych po dniu 23 grudnia 2000 r.

  oceń komentarz
 • ~el+ka 33 ponad rok temuocena: 77% 

  Dobrze ci paniusiu nienażarta. Pamiętaj, każdy kij ma dwa konce!!

  oceń komentarz
 • ~marta_2018 32 ponad rok temuocena: 89% 

  To schemat znany z innych krajów. Polska nie jest jedyna. Nawet gdyby zamknąć skutecznie sklepy w niedzielę, to i tak by ta pani poniosła straty, bo "obroty polskich sklepów spadają od czwartku do soboty, a markety intensyfikują sprzedaż ". Tak było wszędzie. Tak to jest jak durny suweren się nie zna na niczym a próbuje rządzić.

  oceń komentarz
 • ~zwykły klient pracujący 6 dni w tygodniu 31 ponad rok temuocena: 80% 

  Cóż. Na złość babci Pani Czacharaowska odmroziła sobie uszy. Polak jest przekorny. Od momentu wprowadzenia ustawy przestałem robić zakupy w osiedlowych sklepikach w ogóle. Zmieniła się struktura moich zakupów. Większe zakupy robię rano w Biedronce w piątki i soboty przed niedzielami z zakazem. (Mleko, mięso, słodycze, nabiał są tańsze, więc robię zapasy). W niedziele Żabka, gdzie kupuję papierosy na kupon zniżkowy i mam 6 złotych na zakupy innych rzeczy. Kupuję więc warzywa. Pani Czacharowskiej życzę znacznego spadku obrotów i jak najwyższych mandatów.

  oceń komentarz
 • ~coz... 30 ponad rok temuocena: 83% 

  hahaha to jest po prostu pyszne. glosujcie dalej na PiS debile. bedzie tylko lepiej :)))))

  oceń komentarz
 • ~Jan-Ko 29 ponad rok temuocena: 90% 

  Takie są skutki ustaw wprowadzanych przez wikliniarzy (poseł, marszałek Kuchciński), perukarzy (poseł Suski) i im podobnych.

  oceń komentarz
 • ~Arkadiusz 28 ponad rok temuocena: 88% 

  Jeżeli wybiera się ludzi obiecujących zabrać coś komuś innemu i oddać Tobie, nie należy się dziwić że zabierają Tobie a dają komuś innemu;) Bardzo dobrze się stało, powinna zbankrutować a jej pracownicy sobie przynajmniej odpoczną w niedzielę i pojadą na plażę;) Artykuł aż kipi jej obłudą i hipokryzją, w ogóle mi jej nie żal, oby więcej takich przypadków... Proponuję Pani aby zagłosowała za kimś normalnym w końcu, a nie skomlała do ministrów. Jak będę w okolicy to nie zapomnę zrobić zakupów w żabce i omijać Pani sklepy!

  oceń komentarz
 • ~Jola81 27 ponad rok temuocena: 14% 

  Niedziela jest, by wypocząć z rodziną i pójść do kościoła.

  oceń komentarz
 • ~EGG-on 26 ponad rok temuocena: 91% 

  Chciwość spotkała głupotę -ot cała historia.

  oceń komentarz
 • ~Qwinto 25 ponad rok temuocena: 93% 

  Niech spada na bamus! Gdyby na tym zarabiała to by było ok a jak traci a inni zyskują to jest be? Większość z nas na tym traci przez takie kretynki jak ona!

  oceń komentarz
 • ~WD-40 24 ponad rok temuocena: 92% 

  Do Pani Czachorowskiej: czy w dalszym ciągu uważa Pani, że nacjonalistyczno-religijna wersja Polski forsowana przez PIS to najlepszy wybór ?

  oceń komentarz
 • ~Kornik 23 ponad rok temuocena: 91% 

  Jakkolwiek jestem przeciwny zakazowi handlu w niedziele, to tej Pani nie jest mi w ogole zal. Czy ktos tutaj zauwazyl, ze ta Pani po probuje robic mobbing (maly bo male ma mozliwosci, ale jednak mobbing), zeby zyskac poprzez panstwowe przepisy przewage nad konkurencja?

  oceń komentarz
 • ~Bzyk 22 ponad rok temuocena: 91% 

  proponuję cofnąć się do czasów PRL wszystko państwowe, każdy po równo czy się stoi czy się leży

  oceń komentarz
 • ~jacek 21 ponad rok temuocena: 80% 

  to jest właśnie pisowskie poczucie sprawiedliwości, trzeba zmobilizować rząd aby pozamykał konkurencyjne Biedronki, a pozwolił jej - czyli pissowskiej agentce na prowadzenie wszystkich trzech sklepów w Ostródzie.

  oceń komentarz
 • ~Jb13 20 ponad rok temuocena: 95% 

  Pani publicznie powiedziała, że liczyła jak zmienią się przepisy to przysporzy jej to sporo zysku i przeszkadza jej, jak komuś idzie lepiej. Jakie to polskie prawe i sprawiedliwe a do kościółka i do komunii pewnie biegusiem zasuwa.

  oceń komentarz
 • ~A 19 ponad rok temuocena: 98% 

  Czyli według tej pani politycy powinni decydować, kto ma mieć zyski a kto straty, czyli niszczyć konkurencję. Chyba się pani nie odnalazła w czasach wolności gospodarczej i tęskni za komuną

  oceń komentarz
 • ~Wojtek 18 ponad rok temuocena: 100% 

  Widać brak inteligencji i populizm i PIS i takich ludzi jak ona, która na PIS głosuje. Na Węgrzech było dokładnie to samo. Widać przewidywanie skutków nie jest ich mocną stroną. tak samo będzie z wiekiem emeryt i 500+ tylko tam bedzie bardziej bolalo.

  oceń komentarz
 • ~k0ktajl 17 ponad rok temuocena: 26% 

  Wszystkim potępiającym Panią Czacharnowską wyjaśnię, Żabka nie jest siecią małych przedsiębiorców, Żabka to sieć należąca do luksemburskiego CVC Capital Partners, międzynarodowej korporacji zatrudniającej setki prawników. Polscy handlowcy zostali jednak zrobieni w bambuko, PiS jak zawsze spierniczył sprawę. Jeszcze jedno, wyposażanie sklepu w placówkę pocztowa to pic na wodę, kombinowanie, naginanie prawa. O popularyzację takich zachowań Wam chodzi? Nie można normalnie, zgodnie z prawem i prosto? Raz narzekacie, ze prawo dziurawe, innym razem pochwalacie wykorzystywanie dziur w prawie, WTF?

  oceń komentarz
 • ~k0ktajl 16 ponad rok temuocena: 21% 

  Wszystkim potępiającym Panią Czacharnowską wyjaśnię, Żabka nie jest siecią małych przedsiębiorców, Żabka to sieć należąca do luksemburskiego CVC Capital Partners, międzynarodowej korporacji zatrudniającej setki prawników. Polscy handlowcy zostali jednak zrobieni w bambuko, PiS jak zawsze spierniczył sprawę.

  oceń komentarz
 • ~emika 15 ponad rok temuocena: 93% 

  Popierało się PiS, to teraz trzeba za to płacić... 2 tys. złotych to i tak niewielka cena za bezdenną głupotę....Szkoda tylko, że płacą również ci, którzy na nich nie głosowali! Chciwość nie popłaca, pani biznesmenko :)

  oceń komentarz
 • ~musztym 14 ponad rok temuocena: 93% 

  "Proponuję zwolnić polskie sklepy wykonujące 10 mln rocznie obrotu z obowiązujących zakazów" a ja proponuję zezwolić TYLKO tej pani. Niech inni cierpią, ale nie ona. Niczego się niestety nie nauczyła

  oceń komentarz
 • ~Miller 13 ponad rok temuocena: 88% 

  Nie podoba mi się postawa tej pani, ona może mieć usługi pocztowe u siebie w sklepach, ajenci żabki już nie. Przecież przyjmowanie paczek pocztowych w ramach prowadzenia sklepu to nic złego, nikt tu nie omija prawa.

  oceń komentarz
 • ~gunter 12 ponad rok temuocena: 100% 

  O to do czego doprowadzili solidrności i rządzący uchwalając te ustawę. Poscy przedsiębiorcy ( ta pani z arykułu i ajenci żabki) rzucają się sobie do gardeł, szkalują się w listach a powinni solidarnie wspierać się i punktuować głupotę tej ustawy. To przecież nie wina żabek, że chcą zarabiać tylko posłow że uchwali takie durne prawo.

  oceń komentarz
 • ~funky 11 ponad rok temuocena: 94% 

  Wszystko fajnie, rozumiem oburzenie pani Elżbiety tylko czemu czepia się żabek? Przecież usługi pocztowe funkcjonują w żabka od bodaj 2012 roku, nie wymyślili tego teraz nagle, nie omijają prawa, po prostu wykorzystują prawne możliwości żeby prowadzić mały biznes.

  oceń komentarz
 • ~kamasi 10 ponad rok temuocena: 92% 

  Żabek bym się nie czepiał, prowadzą je tacy sami drobni polscy przedsiębiorcy jak bohaterka artykułu. A że przyomnieli i sobie o usługach pocztowych, żeby bronić się przed skutkami złej ustawy? To przecież dowód przedsiębiorczości i pomysłowości a nie działania omijające prawo.

  oceń komentarz
 • ~Polak 9 ponad rok temuocena: 87% 

  Można po prostu zaopatrzyć swoje sklepy w placówki pocztowe, tak jak zrobiła Żabka - a nie narzekać :-) Pływanie w mętnej wodzie to nasza specjalność. Pozdrawiam

  oceń komentarz
 • ~conte 8 ponad rok temuocena: 95% 

  Pani Elżbieta zamiast czepiać się Żabek i donosić na nie do Kuchcińskiego powinna ostrze swojego ataku skierować na solidarność i szanownych posłów. W końcu to oni uchwali taką absurdalną ustawę, która zamiast pomagać szkodzi.

  oceń komentarz
 • ~janko 7 ponad rok temuocena: 93% 

  Chciała zaszkodzić innym dla własnego zysku, bardzo dobrze się stało, życzę jej szybkiego bankructwa i otwarcia dyskontu w miejsce jej sklepu.

  oceń komentarz
 • ~kokoloko 6 ponad rok temuocena: 91% 

  Pani popierała bo myślała że będzie miała lepiej, ale już nie popiera bo ma gorzej. Ale droga Pani w tej ustawie nie chodziło o to żeby Pani czy inni drobni przedsiębiorcy mieli lepiej - tylko żeby mogła Pani odpocząć i spędzić czas z rodziną. Więc nie wiem o co te pretensje.

  oceń komentarz
 • ~ktosek 5 ponad rok temuocena: 96% 

  Już w XIX wieku Bastiat pisał czym się kończą takie pomysły wspierania biednych i uciśnionych ale jak widać od 150 lat do ludzi to nie dociera. Mi Pani nie żal bo popierając zakaz handlu chciała się Pani dorobić kosztem innych ludzi. I nie mówię tu tylko o dużych sklepach ale także o średnich przedsiębiorcach, mniejszych (jak Pani) czy zwykłych ludziach którzy ponoszą REALNE straty nie mogąc wykorzystać niedzieli do zrobienia zakupów. dlatego tym bardziej cieszy mnie, że odczuła Pani na własnej skórze skutki idiotyzmów jakie Pani popiera.

  oceń komentarz
 • ~track 4 ponad rok temuocena: 96% 

  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty) Trzeba było myśleć wcześniej. Taki sam zakaz był na Węgrzech i wywołał taki sam efekt. Straciły tylko małe sklepy.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz
 • ~Bea 3 ponad rok temuocena: 91% 

  Nie dawno czytałam artykuł o największych płatnikach podatków w Polsce i była tam również Biedronka . Wydaje mi się dużym uproszczeniem stwierdzenie , że obce firmy wyprowadzają podatki za granicę.

  oceń komentarz
 • ~Zapora 2 ponad rok temuocena: 97% 

  Bardzo dobrze, niech zbankrutuje i niech chociaż kilka innych osób wyciągnie z tego wnioski. Do tego prowadzi uchwalanie głupich i nieżyciowych przepisów/zakazów, które w dodatku są dziurawe. Hipokryzja i Kalizm Pani Czacharowskiej aż wylewa się z tego tekstu.

  oceń komentarz
 • ~Boss 1 ponad rok temuocena: 97% 

  Szanowna Pani, W 2015 roku w Polsce były wybory: - 30 000 000 ludzi w Polsce może głosować - 15 000 000 ludzi ma gdzieś wybory i nie chodzi - 5 700 000 zagłosowało na PIS to jest około 19 % całości - te 19 % ludzi zamknęło Pani sklep a teraz chodzi do Żabki

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony