REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

25 sierpnia 2019, 14:00

(fot. wiadomoscihandlowe.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Według danych GUS, w bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się na poziomie plus 3,6 (przed miesiącem plus 2,5). Poprawę koniunktury sygnalizuje 14,7 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 11,2 proc. (w ubiegłym miesiącu odpowiednio 14,2 proc. i 11,9 proc.). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

REKLAMAITCOM - Belka w artykułach

Utrzymują się korzystne oceny sprzedaży; odpowiednie przewidywania są bardziej optymistyczne od zgłaszanych w ostatnich dwóch miesiącach.

Diagnozy sytuacji finansowej są pesymistyczne, zbliżone do sygnalizowanych w czerwcu i lipcu; prognozy w tym zakresie wskazują, że w najbliższych trzech miesiącach może ona nie zmienić się.

Stan zapasów towarów jest nadal uznawany za nadmierny. W związku z bardziej korzystnymi przewidywaniami dotyczącymi sprzedaży, zapowiadany jest niewielki wzrost zamówień towarów u dostawców, wobec spadku oczekiwanego w lipcu.

Zatrudnienie może się nieznacznie zwiększyć, w stopniu zbliżonym do planowanego miesiąc wcześniej. Przedsiębiorcy prognozują, że ceny towarów będą rosnąć nieco szybciej niż zapowiadano w lipcu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony