REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)
Poseł Adam Abramowicz podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji

Poseł Adam Abramowicz podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji

Poseł Adam Abramowicz oraz Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, którego jest on przewodniczącym, będą pracować nad zniesieniem ryczałtowego ZUS-u, zmianami w ustawie o ochronie konkurencji i konsumenta, a w przyszłości także nad kompleksową ustawą o handlu - zapowiedział parlamentarzysta podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji 2016.

REKLAMA

- Ustawę o ochronie konkurencji i konsumenta trzeba przejrzeć. Trzeba wprowadzić takie zmiany, które spowodują, że UOKiK będzie mógł realnie wpływać na praktyki nieuczciwe - oświadczył Abramowicz. Doprecyzował, że chodzi m.in. o opłaty pobierane przez sieci handlowe od dostawców, jak również o sprzedaż dumpingową (poniżej ceny zakupu).

Poseł w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl stwierdził także, że w przyszłości powinna powstać kompleksowa ustawa o handlu. Zaznaczył przy tym, że zanim do głosu dojdą parlamentarzyści, należy przeprowadzić dyskusję wewnątrz środowiska handlowego i stworzyć listę najważniejszych postulatów. - Jeżeli skonsolidowane środowisko kupieckie wystąpi z takimi postulatami, to oczywiście my, posłowie, się nad tym pochylimy - podkreślił Abramowicz.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony