REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Zniesienie zakazu handlu w niedziele to jeden z elementów programu Koalicji Obywatelskiej. Jak zapowiedział Paweł Kobyliński, poseł klubu parlamentarnego PO-KO, zmiany w prawie dokonane mają zostać wkrótce po rozpoczęciu nowej kadencji Sejmu.

REKLAMA

- Zniesienie zakazu handlu w niedziele to powinna być jedna z pierwszych ustaw, jakie wprowadzimy po wygranych wyborach w październiku - napisał na Twitterze Paweł Kobyliński.

Przypomnijmy, że tydzień temu podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej prof. Andrzej Rżońca, odnosząc się do pytania o przywrócenie handlowych niedziel, powiedział: "naszą wartością jest wolność, więc handel w niedziele zostanie uwolniony". Jednocześnie Rzońca podkreślił, że "to ludzie będą decydować, co będą robić. (...) Oczywiście zagwarantujemy jednocześnie, że każdy - nie tylko pracownik sklepu, którego nie dotyczy jeden z wyjątków - będzie miał zagwarantowane co najmniej dwie wolne niedziele w miesiącu”.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. Ustawa, której pod której projektem podpisy zbierała NSZZ "Solidarność", uchwalona została głosami wszystkich posłów Prawa i Sprawiedliwości, większości posłów Kukiz'15 oraz pojedynczych posłów PSL, WiS oraz posłów niezależnych. Przeciwko głosowali posłowie PO, Nowoczesnej, UED oraz kilku posłów Kukiz'15.

Paweł Kobyliński wszedł w 2015 r. do Sejmu obecnej kadencji z listy komitetu Kukiz'15. Jednak wkrótce po wyborach przeszedł do klubu Nowoczesnej. W grudniu 2018 r. dołączył do klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pozhoga 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

  ".. po wygranych wyborach" No to odleciał. Posłami jednak nie powinny zostawać osoby z zaburzoną percepcją rzeczywistości - nie można kandydatom robić jakiś badań zanim zostaną wpisani na listy wyborcze ?

  oceń komentarz
 • ~hipolit 3 6 miesięcy temuocena: 82% 

  pracownicy handlu nie zrezygnują z niedzielnego wypoczynku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BOSS 2 6 miesięcy temuocena: 92% 

  Wszyscy żyjemy z handlu. Każdy coś sprzedaje , każdy coś kupuje. Handel to nie tylko Pani na kasie w markecie. Handel to profesor na uczelni w niedziele, handel ro emisja reklam w TV w niedzielę nie handlowe. Handel to kierowca w autobusie, i prąd w gniazdku....

  oceń komentarz
 • ~Alibabka 1 6 miesięcy temuocena: 85% 

  To już wiem, że jako pracownik handlu na Koalicję Obywatelską nie zagłosuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony