REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

Zarządca sądowy spółki Bać-Pol złożył już w sądzie  plan restrukturyzacji firmy, a także przygotował spis wierzytelności - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Rzeszowska firma wciąż jednak nie znalazła inwestora mimo pierwotnego planu zamknięcia procesu poszukiwań do końca I kwartału br.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Przypomnijmy, Sąd Rejonowy w Rzeszowie otworzył postępowanie sanacyjne spółki Bać-Pol 31 grudnia 2018 roku o czym informowaliśmy jako pierwsi. Firma złożyła wniosek 21 grudnia 2018 roku. Zarządcą sądowym została firma Restrukturyzacja i Upadłość Szarek Wydro.

Łukasz Wydro, zajmujący się procesem sanacyjnym, nie udziela szerszego komentarza na temat aktualnej sytuacji w Bać-Polu. W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl przyznał, że do sądu trafił już plan restrukturyzacji spółki. Jednocześnie firma przygotowała spis wierzytelności, do którego dostęp mają wierzyciele.

Kluczowym elementem ratowania firmy jest znalezienie inwestora. Proces ten rozpoczęto w 2018 roku. W październiku 2018 roku Leszek Bać, prezes spółki, w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zdradził, że do procesu poszukiwania inwestora zatrudniono firmę doradczą KPMG.

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że jednym z zainteresowanych podmiotów miała być południowoafrykańska firma Spar Group. Do porozumienia nie doszło, mimo dwukrotnego złożenia oferty przez inwestora.

Już w styczniu, tuż po ogłoszeniu postępowania sanacyjnego, Leszek Bać zapewniał, że chętnych na inwestycję w Bać-Pol i sieć Spar jest nawet dziewięciu inwestorów. Część z nich miała już złożyć oferty, a pozostałe propozycje, ze względu na okres świąteczno-noworoczny, miały wpłynąć do połowy stycznia.

Obecnie nie wiadomo, czy do ostatecznego złożenia ofert doszło. - Proces poszukiwania inwestora jest w zaawansowanym stadium, nie możemy jednak na tym etapie udzielać dalszych informacji - zaznacza Michał Zych, rzecznik prasowy Bać-Polu, poproszony o komentarz przez wiadomoscihandlowe.pl.

Bać-Pol udzielił odpowiedzi m.in. na pytania o dotychczasowe oferty czy o harmonogram procesu poszukiwania inwestora. Na początku stycznia Bać-Pol w komentarzu przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl informował o planach zamknięcia procesu wyboru inwestora do końca I kwartału 2019 roku. To się jednak nie udało.

Działalność Bać-Polu obecnie koncentruje się na sieci sklepów Spar. Firma nie informuje już na stronach internetowych o własnych oddziałach hurtowni. Ograniczona została także działalność spółek Marspol i Serpol.

Dobrą wiadomością dla spółki może być decyzja sądu w Rzeszowie, pozwalająca na sprzedaż udziałów w sieci Słoneczko oraz 50 proc. akcji spółki A&K Hurt-Market. Nabywcą akcji jest grupa Delko. Firmy nie informowały o wartości transakcji. Firma Słoneczko działa na rynku od 2002 roku. Spółka prowadzi 25 sklepów własnych o powierzchni handlowej 5359 mkw. Ponadto spółka współpracuje z 349 sklepami będącymi w sieci franczyzowej. Obroty spółki Słoneczko za 2017 r. wyniosły 72,33 mln zł, zysk netto 33 tys. zł, a EBITDA 1,23 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 220 osób. A&K Hurt-Market ma siedem supermarketów pod markami A&K i Spar zlokalizowanych w Mielcu. Powierzchnia handlowa sklepów wynosi 3484 mkw. Obroty spółki w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 roku wyniosły ponad 53,6 mln zł, zysk netto 958 tys. zł, a EBITDA ponad 1.424 tys. zł. Firma zatrudnia około 180 osób.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Drobek 3 9 miesięcy temu

  Przecież Leszek ogłosi lada dzień upadłość - firmy już nie ma !!! Pogratulować informacji !!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BooB 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  No chyba ktoś sobie żartuje, że będą otwierane nowe sklepy. Przecież nikt przy trzeźwym umyśle tego nie zrobi. Oferta tej sieci wypadła totalnie z rynku. Tu się nie zarabia. Chciwość nigdy nie jest dobrym doradcą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były pracownik 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Bo hurtowni Bać pola już niema , oddziały zostały zlikwidowane, a kto będzie chciał sieć spar bez zaplecza logistycznego kto będzie dostarczał towar, no chyba że inwestor przyjdzie że swoim zapleczem logistycznym, szkoda była to dobra firma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony