REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.
Budowa magazynu firmy PepsiCo w Mszczonowie

Budowa magazynu firmy PepsiCo w Mszczonowie (Michał Kokoszkiewicz)

Oficjalnie rozpoczęła się już budowa nowego magazynu centralnego firmy PepsiCo. Obiekt będzie miał ponad 58 tys. mkw. powierzchni i stanie się największym w Polsce magazynem, wchodzącym w skład sieci dystrybucji światowego koncernu. To jeden z etapów transformacji logistycznej firmy.  

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

PepsiCo zdecydowało się ulokować swój magazyn w Mszczonowie ze względu na fakt, że 3 (w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszkowie Mazowieckim i Michrowie koło Grójca) z 4 zakładów produkcyjnych firmy znajdują się w promieniu 50 km od tego miejsca, co znacząco skróci część operacji logistycznych.

To jeden z elementów szerszego planu transformacji łańcucha dostw firmy. Do tej pory producent dysponował czterema magazynami przy swoich zakładach produkcyjnych oraz ośmioma centrami dystrybucyjnymi na terenie całego kraju. Teraz chce zmniejszyć liczbę centrów dystrybucyjnych do czterech i zbudować je według własnych potrzeb. Jedno z nich zostało otwarte w zeszłym roku w Sosnowcu, kolejne zostanie otwarte na północy Polski, a ostatnie w 2021 roku okolicach Żnina w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie firma ma swoją fabrykę napojową.

– Chcemy dostosować powierzchnię do skali rosnącego biznesu, ze względu na to, że ostatnie lata to dla nas czas dynamicznych wzrostów. Będziemy bardziej efektywnie dostarczać gotowe wyroby z naszych fabryk. To skróci transport i przełoży się na mniejszą emisję CO2. Będziemy też w stanie szybciej realizować dostawy do sklepów lub centrów dystrybucyjnych klientów. Celem jest to, aby ten czas nie przekraczał 48 godzin – powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo.

W magazynie zostanie zastosowanych kilka innowacyjnych technologii. Pojawią się tam np. automatyczne wózki widłowe, które obsłużą część operacji. W planach jest również zautomatyzowanie tzw. pickingu, czyli procesu kompletacji różnych wyrobów na palecie. Dzięki temu z magazynu będzie wyjeżdżać ok. 5 tys. palet dziennie, wywiezie je od 300 do 400 samochodów w ciągu doby. Magazyn dla PepsiCo będzie miał niestandardową wysokość 12 metrów, wyposażony zostanie we wzmocnioną posadzkę. Zastosowane zostaną również ekologiczne rozwiązania, takie jak oświetlenia LED, panele z rdzeniem PIR, efektywniej izolujące budynek od czynników zewnętrznych, a także panele solarne do podgrzewania wody.

Nowy magazyn zostanie w parku logistycznym firmy P3. To właśnie ten deweloper odpowiada za prowadzenie tej inwestycji. – Jestem dumny z tego, że kolejna międzynarodowa firma uwierzyła w możliwości naszego parku w Mszczonowie – powiedział Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistics Parks w Polsce. Wykonawcą robót jest firma Kajima Poland. Otwarcie obiektu zaplanowano na luty 2020 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony