REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Unsplash.com)

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” nawet na osiem lat więzienia będzie można skazać złodzieja sklepowego lub kieszonkowca niezależnie od wartości skradzionych przedmiotów.

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

Definicja takiego przestępstwa ma zostać dodana do kodeksu karnego ustawą o tzw. tarczy 4.0. Jednak prawnicy przestrzegają, że definicja, którą planuje się dodać do kodeksu jest zbyt ogólna. Czym ma być kradzież zuchwała? To „kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem; kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach”.

Prawnicy wskazują, że ciężko będzie ocenić, czy postawa złodzieja jest „lekceważąca lub wyzywająca” i że nie są to oceny wynikające z przepisów prawa.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
REKLAMA
do góry strony