REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)

Polskie Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców - taka będzie nazwa nowej organizacji, której walne zebranie założycielskie odbędzie się w sobotę w Warszawie. Za inicjatywą stoi Paweł Tracz, franczyzobiorca sieci Żabka z Kielc, aktywny w walce o to, by nie zaostrzać przepisów o zakazie handlu w niedziele.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)
Na zdj. Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców

Na zdj. Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców (fot. Paweł Tracz)

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, w zarządzie stowarzyszenia zasiądzie jeszcze Edyta Czarnecka, przedstawicielka handlu niezrzeszonego, oraz Mirosław Golec, franczyzobiorca Żabki.

Przypomnijmy, Tracz na jesieni ub.r. wystosował w imieniu ok. 90 podmiotów z branży handlowej - głównie franczyzobiorców Żabek - list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, w którym zawarto apel, by "zaniechać prób wprowadzenia dyskryminujących zapisów" do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Chodziło o kwestię placówek pocztowych, ale również o możliwość pomocy członków rodziny w sklepach w niedziele (to dwa kluczowe pomysły zawarte w projekcie nowelizacji ustawy przygotowanym przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości). W kolejnych miesiącach lista drobnych przedsiębiorców popierających inicjatywę Tracza rozrosła się do około 500 podmiotów; dołączali do niej nie tylko franczyzobiorcy Żabek (choć głównie oni), ale też przedstawiciele handlu niezsieciowanego, czyli drobni przedsiębiorcy prowadzący sklepy pod własnymi szyldami.

Dotychczas działalność Tracza i przedsiębiorców, w których imieniu występował, nie była sformalizowana. Grupa przedstawiana była w mediach jako ruch "Nie dla Dyskryminacji Franczyzy". Jednak - jak zdradza w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Paweł Tracz - teraz zdecydowano się powołać do życia stowarzyszenie, by zamknąć usta krytykom, którzy regularnie pytali o to, w czyim tak naprawdę imieniu działał ruch i kto za nim stał.

Z naszych informacji wynika, że w walnym zebraniu założycielskim Polskiego Stowarzyszenia Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców weźmie udział ok. 15-20 osób. Jednak Paweł Tracz zapowiada, że w perspektywie kilku miesięcy liczy na to, że do stowarzyszenia przyłączy się znaczna część przedsiębiorców, którzy wcześniej wsparli jego działania i podpisali się pod listem do Rafalskiej. Ma również nadzieję, że do podmiotu dołączą właściciele sklepów, którzy złożyli swoje podpisy pod złożoną w tym tygodniu w KPRM petycją do premiera Mateusza Morawieckiego ws. likwidacji zakazu handlu w niedziele i wprowadzenia w jego miejsce gwarancji dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla pracowników. Jak przekazał Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który koordynował zbieranie podpisów pod petycją, takich podmiotów było ponad 500.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ajent 6 4 miesiące temu

  Panie Pawle o co pan walczy ? Przecież ma pan możliwość sam stać w niedzielę i sprzedawać . Niech pan tu nie sieje farmazonów i nie próbuje mi wmówić , że nie ma pan możliwośći ( sam jestem ajentem i sam też stoję ). Pan moim zdaniem chce się przypodobać zarządowi Żabki i pieje pan tu jaki to ajent jest skrzywdzony , a to nieprawda . Jestem ajentem i jestem za zakazem handlu bo uważam , że nie pieniądz jest najważniejszy , ale ludzie , a oni bez obrony zostaliby zajechani na śmierćprzez takich osobników jak pan

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gija888 5 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Trzymamy kciuki Panie Pawle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aluka 4 5 miesięcy temuocena: 82% 

  A moze cos o smieciowkach w Zabce...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hmmmm 3 5 miesięcy temuocena: 71% 

  Tracz?? Pszypadek..?... ;)

  oceń komentarz
 • ~hej 2 5 miesięcy temuocena: 73% 

  A może powalczy o zatrudnienie wszystkich na umowę o pracę w ża....ie

  oceń komentarz
 • ~Magdaaaa 1 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Niech ten Pan sam stanie za ladą, nikt mi tego nie broni. A nie wtzyskuje ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony