REKLAMAFord - Banner Główny

(fot. Pixabay/CC0)

17 czerwca w Warszawie uroczyście podpisana zostanie deklaracja członkowska inicjująca powstanie Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego. W jej skład wejdą firmy z branży spożywczej, kosmetycznej i chemicznej.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

- Badania pokazują, że bojkot oleju palmowego i szukanie zamienników nie mają uzasadnienia. Dlatego nie bojkotujmy – certyfikujmy! - podkreślają pomysłodawcy powstania PKZOP.

PKZOP jest niezależną koalicją, która ma jasno określone cele i strategię działania wraz z planem długoterminowym. Jest nim osiągnięcie celu strategicznego 100% zrównoważonego oleju palmowego w Polsce najpóźniej do 2023 roku oraz podpisanie przez Polskę Deklaracji Amsterdamskiej.

PKZOP uznała certyfikację RSPO (Roundtable for Sustainable Palm Oil), czyli Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego za najlepszą istniejącą certyfikację na rynku, która gwarantuje zrównoważony charakter upraw i wiarygodne kryteria środowiskowe.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Barbara 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Ciekaw ile to będzie kosztowało konsumenta a ile na prawdę trafi do producenta oleju i wpłynie na zmniejszenie skali wycinki lasów tropikalnych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony