REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Pracodawcy RP apelują o całkowite zniesienie zakazu handlu w niedziele, które musi zostać zawarte w pakiecie antykryzysowym – na kolejne nowelizacje i zmiany nie ma czasu. W pakiecie ustaw tzw. Tarczy Antykryzysowej zaproponowano jedynie możliwość przyjmowania towaru w sklepach w niedziele – to tylko pozorne złagodzenie zakazu, który należy natychmiast znieść dla naszego bezpieczeństwa!

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

"Skończmy z politycznymi kalkulacjami, społeczeństwo oczekuje realnego wsparcia, a nie kombinowania, jak nie narazić się Solidarności. Nie chodzi tylko o firmy czy biznes – chodzi o bezpieczeństwo całego społeczeństwa, o możliwość zapewnienia wszystkim stałej dostępności produktów pierwszej potrzeby." apelują Pracodawcy RP.

W przekazanym stronie społecznej pakiecie ustaw antykryzysowych proponuje się jedynie możliwość „wykonywania czynności związanych z handlem, polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towarów pierwszej potrzeby oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania takich czynności” w niedziele. Jeśli więc w małej miejscowości zabrakłoby towarów pierwszej potrzeby, a dostawa dotarłaby w niedzielę, to lokalna społeczność musiałaby czekać na możliwość zakupienia niezbędnych produktów i żywności do poniedziałku. Taki scenariusz w dobie stanu epidemii do czysty absurd. Łatwo wyobrazić sobie ponadto, jakiej presji społecznej poddani byliby pracownicy takiego sklepu – będąc w pracy nie mogliby otworzyć go i sprzedać towaru potrzebującym!

"Równie istotna jest kwestia bezpieczeństwa zdrowotnego. Wszyscy apelują obecnie, abyśmy zachowywali bezpieczną odległość między sobą, aby do placówek handlowych wpuszczać po kilka osób. Zniesienie zakazu handlu w niedziele jest tu idealnym rozwiązaniem, rozszerzającym możliwość dokonywania zakupów w czasie i ułatwiającym zapewnienie mniejszego zagęszczenia wśród kupujących" - postulują Pracodawcy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 36

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 11
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (14)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Miłosz 14 2 miesiące temuocena: 25% 

  Hipokryzja Pisu - handel w niedzielę zły bo epidemia, a wybory prezydenckie OK bo tylko Duda prowadzi kampanię i ewidentnie manipuluje społeczeństwem (razem z PISem) ogłaszając programy, które należą do kompetencji rządu a nie prezydenta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luz 13 2 miesiące temuocena: 69% 

  Tu chodzi tylko i to że znudzeni ludzie nie mający żadnego hobby nie mają co robić w niedzielę w domu i jedyna rozrywką jest łażenie po sklepach i zawracanie dupy sprzedawcą ,a teraz pod przykrywką walki z wirusem próbują zmienić przepisy tylko po to żeby ich nuda nie zajebał w domu .

  oceń komentarz
 • ~Echhh 12 2 miesiące temuocena: 70% 

  Straszna żenada pod przykrywką koronowirusa jatrzą i chcą wymusić cofnięcie zakazu. Mam nadzieje, że rząd się nie ugnie tym pazernym ...

  oceń komentarz
 • ~J23 11 2 miesiące temuocena: 78% 

  Żadnego otwierania sklepów w niedzielę. !!! Ci ludzie co tam pracują też maja rodziny. Jakim trzeba być egoista by domagać się otwarcia sklepów w Niedzielę. Właściciele tych galerii czy hipermarketów mają z czego dokladac a jak nie pasuje to wynocha z rynku. Przyjdzie następny. A na spacer proponuje wybrać sie do lasu.

  oceń komentarz
 • ~Tomsdz 10 2 miesiące temuocena: 86% 

  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem) WSZYSCY POLACY JAK JEDEN To handel przez ostatmie lata dzwigal ten kraj do przodu i ciągle wszystkim malo. A teraz po tygodniu nie pracowania,firmy odziezowe plączą ze poupadsja jesli panstwo ich nie wspomoże. Pracuje w hdndlu od 20 lat przez ostatnie lata wszystkie firmy odziezowe odnosily sukcesy i raptem teraz są w tarapatach.Pytam sie vo robiły z zyskuem wypracieanym przez ostatnie lata???PAŃSTWO ZŁOTÓWKI NIE POWINNO DAC NA TAKIE FIRMy.A jeszcze żądają pracodawcy by wydłużyć czas pracy i poobizac wynagrodzenia. ZENADA W POSKIM WYDANIU!!!! (fragment komentarza niezgodny z regulaminem) A JESZCZE NIEDAWNO PREZESI WIELKICH FIRM ODBIERALI I PRZYZNAWAŁ SOBIE NaWZAJEM NAGRODY DOBRE BO POLSKIE-TYLKO SZKODA ZE TERAZ NIE SA ONI DOBRYMI PRACODAWCAMI . DRAMAT Z TRAGEDIA AŻ CZŁOWIEK ŻAŁUJĘ ZE SIĘ TU URODZI

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz
 • ~Alexx 9 2 miesiące temuocena: 74% 

  Wszystkie sklepy powinny być w niedzielę zamknięte spacery mogą urzadzac w tygodniu

  oceń komentarz
 • ~Damian 8 2 miesiące temuocena: 80% 

  Na dzień dzisiejszy bardzo dużo pracowników taż handlu pobrało opieki na dzieci, jeżeli będzie moiwy handel w niedziele oznacza że trzeba będzie pracować 7 dni w tugodnie bez dnia wolnego. Czy nasze bezpieczeństwo również się nie liczy?

  oceń komentarz
 • ~6 7 2 miesiące temuocena: 91% 

  Niedziele wolne a w sobote na parkingu przed biedronka dziesiątki samochodów i to jest odpowiedź na apel nie wychodzi z domu -cyrk

  oceń komentarz
 • ~Jan 6 2 miesiące temuocena: 38% 

  Codzienne Ograniczenie godzin sprzedaży/Warszawa, Biedronka/ spowoduje/zakazywane/zgromadzenia ludzi w zamkniętej przestrzenie. O odległości1, 5m między ludźmi-zapomnij. Przeciwnym,działaniem, pomocnym w utrzymywaniu higieny, bezpieczeństwa - byłoby otwarcie sklepów w niedzielę.

  oceń komentarz
 • ~Abc 5 2 miesiące temuocena: 31% 

  Co za gamonie tu komentują. Nie chodzi o otwarcie sklepów teraz w niedziele a o niedziele jak koronawirus minie. Wtedy firmy sprzedając towar w niedzielę będą w stanie odrobić straty, które teraz notują

  oceń komentarz
 • ~Jolka 4 2 miesiące temuocena: 81% 

  Sklepy powinny być całkowicie zamknięte wtedy zaraza by się tak szybko nie roznosila.kolejki w sklepach są ale ludzie już nie robią ogromnych zakupów tylko chodzą po 1-2 produkty bo im się nudzi siedzenie w domu.siedza przed komputerami i wymyślają przepisy na potrawy A potem biegają do sklepów po jakąś pierdole zeby nogi rozprostowac.a jak się zwraca uwagę starszym żeby siedzieli w domach to i tak mówią że swoje iż przeżyli i lepiej byłoby umrzeć. Od i takie pojmowanie złego stanu rzeczy.

  oceń komentarz
 • ~kapitan 3 2 miesiące temuocena: 78% 

  Dość prymitywna demagogia. Jak ktoś nie kupi w niedzielę lecz dopiero w poniedziałek to umrze - tak można wywnioskować z treści artykułu.

  oceń komentarz
 • ~Cara 2 2 miesiące temuocena: 89% 

  Jeszcze tego brakowało żeby w niedzielę sklepy były otwarte. Już w tej chwili ludzie nie umieją usiedzieć w domu i muszą wyjść na zakupy z rodzinami. Otwarcie sklepów w niedzielę spowoduje że ruch się nie zmniejszy w sklepach, tylko ludzie znajdą kolejna alternatywę dla wyjścia bo koniecznie MUSI wyjść z domu kupić jakąś pierdole bez której nie umie się obejść. W tej chwili wszystkich którzy tak trąbią o otwarte w niedzielę zapraszam do pracy zobaczymy czy będziecie czuć się bezpiecznie i z chęcią wracać do domu ze świadomością że możecie coś przywlec do domu i zarazić swoich domowników.

  oceń komentarz
 • ~Maks 1 2 miesiące temuocena: 57% 

  Macie rację ale co wtedy Andrzej w kampanii powie ciemnemu elektoratowi.. ludzie w Radomiu, Mielcu, Rzeszowie itd wolą zdechnąć z głodu niż żeby były otwarte sklepy w niedzielę jak za czasów PO

  oceń komentarz
do góry strony