REKLAMAHELIO - Baner Główny - Popcorn (18-24.02.2019)

Związkowcy z organizacji zakładowej NSZZ Solidarność w Aldik Nova ogłosili 27 czerwca, że wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcą. W imieniu pracowników zakładu związkowcy zgłosili pracodawcy postulaty płacowe, socjalne oraz żądania z zakresu przestrzegania praw i wolności związkowej.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

(fot. archiwum)

Pracownicy Aldik Nova skarżą się, że od wielu lat zarobki w firmie są bardzo niskie. Ponadto pracodawca od wielu lat nie dokonuje indeksacji kwoty ekwiwalentu za pranie i konserwację odzieży roboczej. Związkowcy zarzucają też brak właściwego poszanowania praw i wolności związkowych.

„Pracownicy Aldik Nova Sp. z o.o. w zdecydowanej większości zarabiają mniej od załóg zatrudnionych w innych sieciach handlowych. Oczekiwania Pracodawcy co do jakości naszej pracy rosną, a płace stoją od wielu lat w miejscu. Fakt, że płace załogi Aldik po latach ciężkiej i lojalnej pracy zbliżone są nadal do poziomu minimalnego wynagrodzenia jest dla pracowników bardzo krzywdzący i upokarzający” – czytamy w komunikacie.

Związkowcy przekonują, że prowadzone z pracodawcą rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W zakresie dwóch najważniejszych postulatów pracowniczych, tj. podwyżki miesięcznej płacy zasadniczej o 500 zł oraz podwyżki miesięcznego ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej do kwoty 60 zł nie padły ze strony pracodawcy żadne propozycje pozwalające na zbliżenie stanowisk i zawarcie porozumienia z NSZZ Solidarność.

Organizacja zakładowa NSZZ Solidarność uprzedza zarząd Aldik Nova, że w celu zabezpieczenia słusznych interesów załogi zamierza użyć wszelkich ustawowych narzędzi protestu, ze strajkiem włącznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zdziwiony klient ALDI 3 7 miesięcy temu

  Jestem zdziwiony, że koncern ALDI nie widzi w nazwie tych marketów podobieństwa. Bo gdybym nie przeczytał w Google, że to litewskie markety, myślałbym, że to markety sieci ALDI.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burdal 2 7 miesięcy temu

  nareszcie emperia,stokrotka aldik sprzedane litwini kupili polacy to nie murzyni!!!!!! Kali spadAJ !!!!!!TWÓJ Czas dobiegł końca !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sydney 1 7 miesięcy temu

  Wierzcie Solidarności - wyjdziecie jak Zabłocki..... Rozmawiajcie z władzami o swych prawach etc., po co wam te tzw. związki ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony