REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(for. materiały prasowe)

Podczas ostatniego spotkania związkowców z zarządem spółki Kaufland Polska Markety nie doszło do porozumienia. W sobotę kolejne spotkanie w celu ostatecznego rozwiązania sporu zbiorowego w drodze porozumienia.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W tym tygodniu we Wrocławiu odbyły się rozmowy przedstawicieli Międzyzakładowej Organizacji Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza” z zarządem spółki Kaufland Polska Markety. Spotkanie było pokłosiem postulatu, który wysunął związek we wrześniu domagając się wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w tej sieci.

Wówczas zarząd Kauflandu nie był w stanie zrealizować żądań związkowców wobec czego doszło do sporu zbiorowego, który obliguje obie strony do bezzwłocznego podjęcia rokowań.

Podczas wtorkowej tury rozmów strony również nie doszły do porozumienia, Pracodawca nie był w stanie przedstawić żadnej propozycji, która mogłaby zakończyć spór zbiorowy na tle płacowym.

Z uwagi na rozbieżność swoich stanowisk istniało duże prawdopodobieństwo wejścia w kolejny etap sporu, w który włącza się mediator wyznaczony przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Aby do tego nie doszło, zarząd spółki Kaufland Polska Markety zwrócił się z prośbą do związku zawodowego o wyznaczenie jeszcze jednego spotkania w ramach rokowań i wskazał, że jest otwarty na dialog.

Związkowcy Międzyzakładowej Organizacji WZZ „Jedność Pracownicza” i Przedstawiciele Kauflandu wspólnie zdecydowali, że w dniu 16 grudnia 2019 r. odbędzie się drugie spotkanie w celu ostatecznego rozwiązania sporu zbiorowego w drodze porozumienia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony