REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. WH)

Pracownicy sklepów chwalą rząd za wprowadzone ograniczenia, ale są pełni obaw i oczekują jeszcze lepszej ochrony indywidualnej. Przybywa osób, które rozważają odejście na zwolnienia – donosi gazetaprawna.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Najnowsze wytyczne rządu, dotyczące zaostrzenia środków bezpieczeństwa w placówkach handlowych, zostały przyjęte przez parowników sklepów z entuzjazmem. Alfred Bujara, szef Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” przypomina na łamach „Gazety Prawnej”, że jego organizacja apelowała najpierw do zarządów sieci, a później też do minister rozwoju o ograniczenie liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w sklepie do 20 osób w przypadku dyskontów i 50 osób w przypadku większych placówek. Ostatecznie, do każdego sklepu może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. Bujara podkreśla, że handel dostał więcej, niż oczekiwał.

Jednak w serwisie gazetaprawna.pl czytamy, że ciągle są sklepy, w których brakuje maseczek, a montowane przy kasach osłony z pleksi nie odgradzają w pełni pracownika od klientów. Jakkolwiek, nawet w dobrze zabezpieczonych obiektach, pracownicy są zaniepokojeni. Sieci mają świadomość zagrożenia. Jeśli liczba pracowników jeszcze spadnie, wiele sklepów może się nie otworzyć, a na pewno będzie konieczne dalsze ograniczenie czasu pracy – informuje „Gazeta Prawna”.

Więcej w serwisie gazetaprawna.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony