REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Unsplash.com)

Obecna sytuacja w Tesco Polska w końcu się stabilizuje. Większość sklepów trafiło do właściciela sieci Netto, a pracownicy i związki zawodowe czekają na negocjacje z nowym pracodawcą – mówi w rozmowie z serwisem wiadomoscihandlowe.pl Elżbieta Jakubowska, Przewodnicząca Komisji Zakładowej w NSZZ Solidarność Pracowników w Tesco Polska. Jak podkreśla, pracownicy są dobrej myśli.

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

- Oczywiście spodziewaliśmy się, że coś jest na rzeczy i że ruchy, które wykonuje firma zmierzają do sprzedaży biznesu w Polsce, więc nie było to dla nas zaskoczeniem. Ale nie mieliśmy wiedzy, kto biznes kupuje – tłumaczy przewodnicząca. Sprzedaż objęła większość sklepów Tesco. Umowa między Salling Group a Tesco nie dotyczy jedynie 19 sklepów, co do których nadal trwają sprzedażowe negocjacje. Przejecie polskiego oddziału nie martwi jednak pracowników sieci.

- Pracownicy czuli się cały czas niepewnie, zagrożeni utratą pracy. W tej chwili po prostu wiemy, na czym stoimy. Albo będziemy chcieli pracować w nowym miejscu, albo nie. O tym zdecydują negocjacje z nowym pracodawcą. Jednak już teraz wiadomo, że większość pracowników będzie kontynuować zatrudnienie – tłumaczy Elżbieta Jakubowska.

Przewodnicząca związku wskazuje, że obecnie pracownicy czekają na rozmowy i konsultacje z nowym pracodawcą. - Zobaczymy, co będzie oferować firma, jednak nie spodziewamy się, że zarobki będą niższe niż w Tesco – podsumowuje pracownicze nastroje. Dla osób, które będą chciały pożegnać się z firmą, „S” będzie negocjować z nową spółką jak najlepsze warunki odejść z dotychczasowego miejsca pracy.

Jednak jak zauważa Elżbieta Jakubowska, obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa i rozwojem takich sieci, jak np. Dino, Biedronka, czy Netto, pokazuje, że w handlu nadal trwa rynek pracownika a sieci handlowe chcąc się rozwijać, nie mogą sobie pozwolić na ograniczanie zatrudnienia lub cięcie wynagrodzeń.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Baranek 7 2 dni temu

  Netto to słaby pracodawca ! Nie rozumiem transakcji która zostawi ogromny problem dla Duńczyków . Nie ich format oraz duże wyzwanie w refit sklepów który wyczyści ich do końca a sklepy i tak będą nierentowne .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracownica 6 8 dni temuocena: 100% 

  Jak zwykle pracownicy dowiadują się na samym końcu, a i tak nie wiemy na czym stoimy i czy nadal mamy pracę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownica Tesco 5 9 dni temuocena: 100% 

  Niech podadzą konkretnie nazwy miasta które sklepy Tesco są sprzedane pracownicy powinni wiedzieć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytanie 4 13 dni temuocena: 100% 

  Czy jakby Netto niedostalo zgody na przejęcie Tesco od Uokik to co by dalej było?

  oceń komentarz
 • ~Owca 3 13 dni temuocena: 82% 

  Njagorsze jest to, że pracownicy Tesco dowiedzieli się o sprzedaży swojego miejsca pracy z inernetu. Nikt nie mial odwagi im tego powiedziec prosto w oczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 2 13 dni temuocena: 57% 

  Niebędzie podwyżek bo Tesco już zostało sprzedane....

  oceń komentarz
 • ~D. 1 13 dni temuocena: 75% 

  W Tesco to akurat ciężko o niższe zarobki. Musieliby wyplacac pensje w prowiancie. Na szczescie pracownikow handlu nadal brakuje

  oceń komentarz
do góry strony