REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Tesco UK

Tesco UK (fot. mat. prasowe Tesco UK)

Dobrowolne testy będą dostępne dla około 200 pracowników i będą odbywać się po rozmowach między szefami supermarketów a rządem – podaje dailyrecord.co.uk.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Władze Tesco zapowiedziały, że pracownicy sklepu zaczną otrzymywać testy na koronawirusa, gdy rząd zwiększy wysiłki w zakresie testowania obywateli. W liście do klientów dyrektor generalny Dave Lewis napisał, że Tesco rozpocznie testy swoich pracowników w jednym regionie Wielkiej Brytanii.

Dobrowolne testy będą dostępne dla około 200 pracowników i będą odbywać się po rozmowach między szefami supermarketów a rządem. Przedstawiciele sieci dodają, że testy będą przeprowadzane tylko dla "krytycznych" pracowników, którzy obecnie doświadczają objawów lub dla tych z objawami, którzy mieszkają z "krytycznymi" pracownikami.

Tesco przyznało, że około 41 000 pracowników jest nieobecnych w pracy, ale liczba ta stale spada. Sieć przyznała również, że zrekrutowała 50 000 pracowników tymczasowych, aby wypełnić lukę i utrzymać działanie operacji.

Sieć przekaże 15 mln funtów na żywność grupom społecznym i bankom żywności w ciągu najbliższych 12 tygodni, oprócz bieżącej comiesięcznej darowizny posiłków o wartości 3 mln funtów. Lewis powiedział ponadto, że żadne z tych działań nie byłoby możliwe bez wsparcia współpracowników, ani cierpliwości i zrozumienia klientów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pracownik tesco 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Aaa ... Tak są mierzone

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aaa 1 miesiąc temuocena: 33% 

  A czy w polskich Tesco mierzone są choć temperatury pracownikom?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony