REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)

(fot. pixabay.com)

W styczniu bieżącego roku VAT na fikcyjnych fakturach mógł opiewać na ponad 100 mln zł. W 2016 r. było to ponad 20 mld zł – czytamy w Pulsie Biznesu.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)

Ministerstwo Finansów przedstawiło wczoraj pierwsze wnioski ze wstępnej analizy dokumentów przesłanych przez wszystkie firmy zobowiązane do raportowania transakcji w formie tzw. jednolitego pliku kontrolnego (JPK) VAT. Analiza dotyczy dokumentów za styczeń 2018 r., pierwszy miesiąc, w którym obowiązek objął wszystkie firmy.

Prof. Teresa Czerwińska, minister finansów stwierdza na łamach Pulsu Biznesu, że dzięki wstępnej analizie wykryto ponad 85 tys. faktur, które budzą podejrzenie, że mogą to być tzw. puste faktury. Zostały one wystawione przez 36 tys. podmiotów. Kwoty VAT na tych fakturach to prawie 105 mln zł.

Więcej w Pulsie Biznesu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony