REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Nowe stawki Prawa wodnego mogą przełożyć się na wzrost cen soków i wody

Nowe stawki Prawa wodnego mogą przełożyć się na wzrost cen soków i wody (Materiały własne)

Rząd wysłuchał i uwzględnił uwagi rolników oraz przedstawicieli przemysłu i energetyki, zmniejszając proponowane stawki za wodę w nowym Prawie wodnym. W najgorszej sytuacji są producenci napojów bezalkoholowych – pisze „Gazeta Wyborcza”.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Nowe ceny wejdą w życie od 2017 roku, po konsultacjach z różnymi branżami, które były oburzone propozycją stawek, nowe ceny będą finalnie trzykrotnie niższe od proponowanych. Zniżek nie dostaną jednak producenci wody i soków, którzy obecnie płacą 10 gr za 1000 litrów, a w nowej taryfie zapłacą 8 zł. Kwota jest niska, ale jak podkreślają najwięksi producenci, przy dużej produkcji roczne koszty wzrosną od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. Grupa Maspex Wadowice, lider rynku soków w Polsce i duży gracz na pozostałych rynkach Europy Środkowo-wschodniej wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że wprowadzenie proponowanych kwot „znacznie pogorszy konkurencyjność polskich produktów i zamknie możliwość eksportu”. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, nowe stawki mogą spowodować przeniesienie produkcji napojów bezalkoholowych z polski do sąsiednich krajów.  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony