REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)
Powyżek: kadr ze spotu przygotowanego przez Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska

Powyżek: kadr ze spotu przygotowanego przez Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl dotarła do spotu przygotowanego przez związkowców z NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska, pokazującego pracowników Biedronki odpoczywających w niedziele z zakazem handlu. Nagranie wykorzystane zostanie w organizowanej przez związek kampanii #NieKupujKochaj.

REKLAMA

Rodziny z dziećmi w parku, w lesie, na plaży, na podwórku, czy w zaciszu domowym - zdjęcia z takimi scenami, nadesłane przez pracowników Biedronki, pojawiają się w dwuminutowym klipie, przygotowanym dla Solidarności '80 bezpłatnie przez jedną z agencji. Obrazki te przeplatane są fragmentami nagrań kolejek w sklepach Biedronka. Związkowcy umieścili w nagraniu także zdjęcia, na których stoją przed sklepami Biedronka z kartkami informującymi o akcji #NieKupujKochaj.

- Zmieniamy spojrzenie na wolne niedziele. Kupić zawsze zdążysz, spędzić czas z tymi kogo kochasz, możesz nie zdążyć - głosi napis na planszy kończącej spot związkowców.

Nagranie, które lada moment zacznie być promowane w internecie przez Solidarność '80, jest bezpośrednią odpowiedzią na spot Biedronki informujący o zmianach w dyskontowej sieci wprowadzonych w związku z zakazem handlu w niedziele. Przypomnijmy, że Biedronka tuż przed pierwsza niedzielą z zakazem handlu (11 marca) wypuściła reklamę, w której informowała klientów, że jest przygotowana na nowe prawo.

- Bez pośpiechu, przed niedzielą bez handlu, w piątki i soboty, pracujemy godzinę dłużej - mówiła w klipie uśmiechnięta aktorka grająca sprzedawcę-kasjera. Inne osoby zapowiadały, że w godzinach szczytu, w piątki i soboty, wszystkie kasy w Biedronkach będą otwarte. Sieć zapowiedziała, że w weekendy do obsługi klientów wydeleguje dodatkowych 5 tys. pracowników.

To na ten spot Biedronki odpowiedzieli związkowcy z Solidarności '80. Jak zapowiadał w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Robert Jacyno, rzecznik prasowy związku, "chodzi o to, aby pokazywać nie tylko to, że pracownicy są bardzo zadowoleni, że muszą pracować dłużej w piątki i w soboty i przychodzić na noc do pracy, ale że cieszą się z wolnych niedziel, że jest to czas przerwy, czas odpoczynku, czas spotkania z najbliższymi".

Klip związkowców to również odpowiedź na fakt otwierania przez Biedronkę pojedynczych placówek w niedziele objęte zakazem handlu. Przypomnijmy, że w pierwszą niedzielę z zakazem handlu działało pięć Biedronek ulokowanych na dworcach, a w drugą już siedem. Solidarność '80 doniosła do Państwowej Inspekcji Pracy, że otwarcie sklepów mogło być złamaniem prawa.

W jednym przypadku na siedem (Biedronka na dworcu autobusowym w Świeciu) inspektor pracy przyznał rację związkowcom, uznając, że budynek w którym działała Biedronka, na którym widnieje napis "Dworzec autobusowy", nie może zostać uznany za dworzec, ponieważ nie ma w nim kas. Jeronimo Martins z taką interpretacją się nie zgadza, jednak przedstawiciel firmy podpisał protokół z kontroli po rozpoznaniu zastrzeżeń. Niewykluczone, że sprawa będzie miała finał w sądzie; wówczas JMP grozić będzie kara 100 tys. zł.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 24

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 11
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Góreczka 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Bardzo ciekawe. Pracownicy biedronki mają pewnie motorki w d... Bo jak taki kocioł mają w piątek i sobotę i jeszcze pracują godzinę dłużej i ciągle jakieś nowe promocje na te dni i do tego w poniedziałek wcześniej do pracy to aż trudno uwierzyć,że mają siłę i ochotę na spacerek po parku w niedzielę! (fragment komentarza usunięty przez moderatora) SPOT WIELKI NIEWYPAŁ JAK CAŁA TA MALUTKA SOLIDARNOŚĆ 80! WSTYD wielki WSTYD taki związek powinien szybko zniknąć!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz
 • ~Kostucha 2 ponad rok temuocena: 90% 

  Jedna z bezsensowych akcji ZZ. Może byście zrobili coś co faktycznie będzie miało wpływ na pracownik a nie tylko dbacie o PR? Nie wywiązujecie się z podstawowych obowiązków a spotami które nic nie wnoszą się zajmujecie? Bo co niby to wasza zasługa ze ustawodawca zmienił prawo?

  oceń komentarz
 • ~Kostucha 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Jedna z bezsensowych akcji ZZ. Może byście zrobili coś co faktycznie będzie miało wpływ na pracownik a nie tylko dbacie o PR? Nie wywiązujecie się z podstawowych obowiązków a spotami które nic nie wnoszą się zajmujecie? Bo co niby to wasza zasługa ze ustawodawca zmienił prawo?

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony