REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (18-24.03.2019)

Nasza sieć skupia przede wszystkim nieduże niezależne sklepy detaliczne. Początkowo wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę niosło dla małego handlu zarówno nadzieję, jak i pewien niepokój, zawsze związany z rewolucyjnymi zmianami na rynku. Dziś, z perspektywy czasu oceniamy sytuację pozytywnie, szczególnie w przypadku małych punktów detalicznych, które w przewadze stanowią biznes rodzinny – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Jan Wilk, prezes Detalu Polskiego.

REKLAMAPURELLA - Batony BeRAW - Belka w artykułach (marzec 2019)
Jan Wilk, prezes Detalu Polskiego

Jan Wilk, prezes Detalu Polskiego (fot. mat. pras.)

Z obserwacji eksperta wynika, że w handlu tradycyjnym rosną obroty w niedziele. - Także w te, które nie są objęte ustawowym zakazem handlu, bo konsumenci wykształcają w sobie powoli nawyk nabywczy, polegający na tym, że „dla bezpieczeństwa” drobne niedzielne zakupy wykonują w sklepach, które są na pewno czynne w ten dzień – zaznacza Jan Wilk. - Co więcej, małe punkty detaliczne dobrze dostosowały się do nowych warunków prawnych na rynku. Potrafią już właściwie przygotować asortyment i stany magazynowe do zbliżającej się niedzieli bez handlu – dodaje.

Zdaniem prezesa Detalu Polskiego, drobni detaliści wykorzystali szansę, jaką dał im ustawodawca. - Na rynku tradycyjnym odmiennie wygląda także sytuacja z zaopatrzeniem sklepów w towary po weekendzie. Punkty detaliczne, które z nami współpracują mają zawsze szansę na samodzielne zakupy w hurtowniach będących kontrahentami Polskiej Sieci Handlowej „Unia”. Przewagą właścicieli małych sklepów jest fakt, że rażące braki w asortymencie zawszą są możliwe do uzupełnienia w halach hurtowych już w poniedziałek wcześnie rano – podkreśla nasz rozmówca.

PSH „Unia” prowadzi także dystrybuuję na rynku HoReCa. - Zauważamy bardzo silny wzrost obrotu tego kanału w okresie niedziel wolnych od handlu. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w wielkości sprzedaży prowadzonej dla odbiorców gastronomicznych – podsumowuje Jan Wilk.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ann 2 7 miesięcy temuocena: 0% 

  dzień dobry nie do końca tak jest.. maleją w sklepach obroty od poniedziałku do soboty włącznie, gdyby nie niedziele, nie udałoby się w ogóle utrzymać na rynku. Ustawa tak naprawdę ponownie pomogła dużym siecią handlowym zupełnie nie będącym namiastką polskiego tradycyjnego handlu. Przykre...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Konsument 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Pan już się zapisał do PIS?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony