REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding

Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Niskie bezrobocie i rosnące wymagania płacowe są wyzwaniem dla rozwoju i ekspansji spółek handlowych. Firmy, które odpowiednio wcześniej wdrożyły długoterminowe strategie utrzymania właściwych relacji z pracownikami bez problemu odnajdują się w tej rzeczywistości – uważa Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W ocenie Dariusza Kalinowskiego, to, co się dzieje obecnie na rynku pracy to normalna sytuacja, która nie powinna wzbudzać obaw.

W przypadku detalistów, którzy mają problem z pozyskaniem pracowników problemem nie są rosnące oczekiwania płacowe. Chodzi o to, że nasycenie konkurencji na rynku powoduje, że zmieniają się proporcje sprzedaży like for like. I to jest większy problem. Jak spojrzymy na dane, wynagrodzenie w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat rośnie w skali około 12-14%. W tym samym czasie inflacja wyniosła około 6%. Więc jak ktoś sobie policzy z perspektywy detalisty, że marża mu wzrosła o 6%, a koszt związany z zatrudnieniem pracownika o około 12%, to będzie wiedział od razu, że na tej relacji zyska – wyjaśnił Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding podczas debaty pt. „Sytuacja na rynku pracy przyśpieszy transformację sektora FMCG w Polsce i regionie”.

Jak dodał, rynek pracy stwarza wyzwania dla tych sieci, które mają dużą liczbę sklepów. Na przykład Emperia planuje w tym roku otworzyć 100 nowych placówek.

W sytuacji, kiedy wchodzimy na nowe rynki musimy zachęcić ludzi, którzy jeszcze nas nie znają do pracy u nas, co jest wpisane w naszą strategię. Firmy, które osiągnęły sukces miały długoterminowy plan działania, który sukcesywnie wdrażały – podkreślił Dariusz Kalinowski.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rkrk123 1 8 miesięcy temu

  Ja przez 10 lat raz dostałem podwyżkę Panie Prezesie która wyniosła około 5% mojego wynagrodzenia a inflacja przez 10 lat wyniosła około 25% !!!! Coś tu jest nie tak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony