REKLAMACEDROB - KRAINA KRAKA - Baner Główny (23-29.03.2020)
Na zdj. salon firmy Inglot w Londynie

Na zdj. salon firmy Inglot w Londynie (fot. materiały prasowe)

Na wprowadzeniu w Polsce zakazu handlu w niedziele najwięcej stracą nie przedsiębiorcy, lecz... pracownicy - przekonuje Zbigniew Inglot, prezes kosmetycznej firmy Inglot, w komentarzu dla "Pulsu Biznesu". Biznesmen zwraca uwagę, iż jego zdaniem w debacie na temat zakazu brakuje głosów sektora kosmetycznego, podczas gdy o potencjalnych skutkach ograniczenia handlu "głośno wypowiadali się" już przedstawiciele branży odzieżowej i sektora HoReCa.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Zbigniew Inglot przewiduje, iż wejście w życia zakazu handlu w niedziele poskutkuje zmniejszeniem liczby etatów, będzie zachętą do zakupów poza Polską oraz sprawi, że na uprzywilejowanej pozycji znajdą się m.in. stacje benzynowe. Szef firmy Inglot twierdzi, iż zakaz handlu "to narzucanie sposobu życia".

W komentarzu dla "PB" Ingot stara się też rozprawić z mitem, jakoby zakaz handlu w niedziele obowiązywał powszechnie w innych krajach. - Na każdy przykład jego obowiązywania jestem w stanie wymienić wiele miejsc, w których go nie ma - podkreśla prezes kosmetycznej spółki. Oprócz tego Inglot zaznacza, iż choć jego spółka obecna jest w 80 krajach na świecie, to w żadnym z tych państw nie widział "korelacji między dniami wolnymi od handlu a efektywnością gospodarki i zadowoleniem mieszkańców z życia".

Inglot proponuje, aby zamiast rygorystycznego zakazu handlu w niedziele, zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jak skrócenie czasu pracy lub zatrudnianie w ten dzień tygodnia "na zasadach całkowitej dobrowolności ze strony pracownika".

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony