REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins w rozmowie z „Business Insider Polska (BIP)” zapowiedział, że oferta sklepów sieci Biedronka będzie ewoluować w kierunku „restauracji z jedzeniem na wynos”.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins (Jeronimo Martins Polska / Biedronka)

Pedro Soares Dos Santos powiedział, że sklepy Biedronki będą oferować coraz więcej produktów świeżych i dań gotowych, stając się swego rodzaju "restauracją z jedzeniem na wynos". Jak wyjaśnił obecnie 40 proc. sprzedaży Biedronki to produkty świeże, a firma chce podnieść ten wskaźnik do 70 procent.

Prezes Grupy Jeronimo Martins powiedział „BIP”, że fundamentem strategii sieci Biedronka jest zaspokajanie podstawowych potrzeb polskiego konsumenta, m.in. w obszarze produktów świeżych. Pedro Soares Dos Santos zilustrował to dwoma przykładami, wskazując, że sieć systematycznie zwiększa w Polsce sprzedaż ryb, których Polacy jedzą coraz więcej. Dodał, że Polacy bardzo lubią również egzotyczne owoce. W ciągu ostatniej dekady firma zwiększyła ich sprzedaż ponad 6-krotnie.

Szef Jeronimo Martins stwierdził, że firma nie, chcemy zaspokajać jedynie 60-70 procent potrzeb polskich konsumentów, ale chce „sprzedawać polskiemu konsumentowi wszystko, czego potrzebuje do życia”.

Pedro Soares Dos Santos podkreślił, że Polska ma dziś najnowocześniejsze dyskonty w Europie, a Biedronka jest najlepiej przygotowana na spełnianie potrzeb polskich konsumentów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 34

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 8
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (7)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~alecc 7 ponad rok temuocena: 20% 

  Sieci sklepów spożywczych w Polsce powinny mieć zakaz zatrudniania pracowników spoza ue. Inaczej jaki to ma większy sens? Zysk wędruje za granicę. Płace za granicę? To się nie bilansuje nawet z dochodami polskich dostawców?

  oceń komentarz
 • ~Łukasz 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Już od dawna omijam sklepy Biedronka. Brud, smród, balagan. Mieliscie fajny okres ale widzę, że wraz ze skalą, wracacie do korzeni.. sklepu najgorszej jakości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biedronka1 5 ponad rok temuocena: 75% 

  Szkoda że Pan prezes nie wspomniał o niewolniczej pracy osób pracujących w tym dyskoncie wyzysk jak w średniowieczu warunki pracy okropne smród brud i okropne traktowanie ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robi 4 ponad rok temuocena: 87% 

  Chcialbym aby w ramach transformacji od dyscountu do lokalu rest Pan Prezes zauważył pewne mankamenty takie jak::czystość w sklepie i przed sklepem, czystość koszyków i wózków, czystość ubrań pracowników, jakość ekspozycji towarów, kolejki do kas , uśmiech i życzliwość pracowników. Mam okazjję podróżować po całej Polsce i niestety mankamenty są te same.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mmm 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Żeby wszędzie była klima to było by ok. A nie na głębockiej w wawie w upały płynie czekolada i nikt z tym nie może sobie dać rady.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~moja opinia 2 ponad rok temuocena: 56% 

  Część druga... Zatem Biedronka to twór śmieciowy nie tylko pod względem wyglądu sklepów i niewolniczej postawy wobec pracowników - ale przede wszystkim śmieciowy twór sprzedający same śmieci. Wasze próby aby zmienić Biedronkę na lepszą jak dla mnie nadal są nie wystarczające - nadal jesteście dla mnie tworem śmieciowym gdzie cokolwiek kupisz wyrzucasz to do kosza lub ponosisz stratę będąc niezadowolony z zakupu. Cały czas daje szanse Biedronce raz po raz - byłem teraz w tym tygodniu w Biedronce - sklep ja zawsze brzydki, paskudny, mały, zawalony towarem i niewolnicza praca pracowników - produkty śmieciowe gdyż chodziłem kilkanaście minut z gazetką z Biedronki po sklepie chcąc kupić coś co warto kupić - nic nie kupiłem wiedząc że będę niezadowolony potem z zakupu chcąc to też potem wyrzucić. Dlatego nadal jesteście beznadziejni - patologiczne, śmieciowe sklepy kierowane przez oszustów, krętaczy kosztem głupich kupujących nie mających niekiedy wyboru kupić coś w innym sklepie.

  oceń komentarz
 • ~moja opinia 1 ponad rok temuocena: 60% 

  Ten Pan dla mnie jest krętaczem i oszustem aby to jak najłagodniej określić - tak jak cała reszta innych tam osób które pracują i współpracują z tym podmiotem. Bardzo zabawne jest to zdanie gdzie "Pedro Soares Dos Santos podkreślił, że Polska ma dziś najnowocześniejsze dyskonty w Europie, a Biedronka jest najlepiej przygotowana na spełnianie potrzeb polskich konsumentów." - akurat niejako Pana sklepy Biedronka to najgorsze i najbardziej paskudne sklepy w Polsce. Większość tych sklepów to masakra - ważne że dla Was zbudowane jak najtaniej i najgorzej jak może być - małe, brzydkie, paskudne, zawsze zaśmiecone, zabrudzone, zawalone towarem i widać jak szybko też ulegają zniszczeniom. Wystarczy iść do dowolnego sklepu Lidl gdzie ich wszystkie sklepy są nowoczesne, duże, czyste i nie ulegają takim zniszczeniom wraz upływem czasu. Koniec części pierwszej...

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony