REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)
Andrzej Duda, Prezydent RP

Andrzej Duda, Prezydent RP (materiały prasowe)

Podpisane przez prezydenta ustawa zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od handlu - 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł, a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku będzie więc wynosić 204 mln zł.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

 

Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli sprzedaży dokonywanej na rzecz konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych). Przychód ze sprzedaży detalicznej nie będzie obejmował należnego podatku VAT. W podstawie opodatkowania nie będzie uwzględniana sprzedaż na rzecz przedsiębiorców. Nie przewiduje się opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez internet.

Ustawa ma wejść w życie 1 września 2016 roku. W 2016 roku wpływy z tej ustawy, jeżeli wejdzie ona w życie od 1 września, będą wynosić brutto 473 mln zł, a netto 383 mln zł. Z kolei w 2017 roku, gdy podatek będzie obowiązywał cały rok, rząd szacuje wpływy z niego na 1,9 mld zł brutto.

Więcej: onet.pl/PAP

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~GRYF 2 ponad rok temu

  Do Felix-na Węgrzech Orban nie wprowadził tego podatku ustawą i nie było konsultacji. U nas wszystko jest ok i dobrze ,że kolosy zaczną wreszcie płacić jakieś podatki w Polsce.Mam nadzieję,że nawet Bieńkowska z Brukseli tego nie podważy, bo już chodzą koło niej zagraniczne sieci...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Felix 1 ponad rok temu

  Zobaczymy co na to unia ? Na Węgrzech Orban musiał się wycofać z tego podatku. A to, że marionetka Duda podpisał co mu kazał Kaczyński to chyba normalne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony