REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB - mówił prezydent Andrzej Duda

Polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB - mówił prezydent Andrzej Duda (fot. Mlekovita)

27 listopada prezydent Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów, w tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej linii ciągłej do produkcji twarogów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty towarzyszyli minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście mieli okazję zwiedzić Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest szeroki asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera”, czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów.

Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym Mlekovitka, gdzie prezes Sapiński przedstawił prezydentowi Andrzejowi Dudzie szeroki asortyment wyrobów marki Mlekovita. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

– To ogromny zaszczyt i honor gościć pana prezydenta. Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność pana prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęście – mówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie firmy Mlekovita oraz praca polskich rolników dla krajowej gospodarki.

– To są tereny rolnicze. Z wielkim szacunkiem chcę podziękować wszystkim państwu, którzy jesteście wielkim zapleczem rolniczym, ale przede wszystkim wielkim zapleczem mlecznym dla Rzeczypospolitej. Bo to mleko właśnie tutaj, w większości gospodarstw jest produkowane. Jesteście państwo wszyscy związani z firmą Mlekovita, która mleko przetwarza, produkując produkty rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. To są produkty, które są państwa wytworem, które są dziełem państwa rąk, wychowywanych i pielęgnowanych przez państwa zwierząt, które rozsławiają nas, i które budują potencjał polskiej gospodarki. Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Mlekovita jest największym producentem i eksporterem produktów mleczarskich w Polsce. Asortyment ponad 1000 wyrobów wytwarzanych przez Mlekovitę trafia obecnie do 159 krajów świata, w tym do 28 państw Unii Europejskiej i do 131 krajów spoza UE. Z eksportu pochodzi ok. 30 proc. przychodów firmy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Tu jest Polska a nie polin 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  I oby jego kadencja było pierwszą i ostatnią, czego sobie i innym życzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AW 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Duda to najgorszy prezydent w historii Trzeciej RP!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony