REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Kryzysowa sytuacja na rynku alkoholi. „Puls Biznesu” donosi, że na polskim rynku zaczyna brakować szklanych opakowań. Z tego powodu kłopoty mają producenci alkoholi i przetworów warzywnych i owocowych.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Firmy mogłyby produkować znacznie więcej, gdyby tylko nie brakowało im opakowań. Konsumenci coraz chętniej wybierają szklane opakowania, bo postrzegają je jako bardziej naturalne i w pełni recyklingowalne. Ale nadal mamy problem z segregowaniem materiałów i ich ponownym wykorzystaniem.

Magdalena Woronowicz, dyrektor sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią w Owens-Illinois, jednym z największych na świecie producentów szklanych opakowań, tłumaczy, że głównym problemem firmy w Polsce jest brak dostępu do dobrej jakości stłuczki szklanej. W jednej z hut O-I we Francji aż 91 proc. opakowań pochodzi ze szkła recyklingowanego. W Polsce – tylko 35 proc.

To podnosi ceny produkcji szklanych opakowań i utrudnia proces ich produkcji. Kiedy opakowań na rynku jest mniej niż oczekują producenci, huty podnoszą ceny. – Oczekiwania hut to dwucyfrowe podwyżki, i to drugi rok z rzędu – tłumaczy „Pulsowi Biznesu” Marek Sypek, prezes Stock Polska. Podobne problemy mają producenci piwa, wina, cydru, soków, czy przetworów warzywnych i owocowych. Produkcja rośnie, a dostępność opakowań spada.

Zapraszamy na Kongres Alkohole i Napoje 2019!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony