REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
Organizacje zrzeszające producentów napojów spirytusowych, handel i dystrybucję podpisały wspólny „Apel do posłów i senatorów RP o zmniejszenie planowanej podwyżki podatku akcyzowego na napoje spirytusowe”. Przypomnijmy, od 1 stycznia 2014 roku akcyza ma wzrosnąć o 15 proc.
REKLAMA

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Handlu, Stowarzyszenie Polska Wódka, Związek Gorzelni Polskich oraz Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy zwracają uwagę, że tak drastyczna podwyżka akcyzy uderzy nie tylko w krajowych producentów mocnych alkoholi, ale cały sektor związany z tą gałęzią przemysłu, a w szczególności w handel, a także wyhamuje eksport. Prezesi organizacji branżowych przestrzegają przed przeniesieniem się części klientów do szarej strefy i ubolewają, że rząd zamiast wspierać przedsiębiorców i promocję polskich marek, stawia kolejną barierę na drodze do rozwoju przemysłu i jego otoczenia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony