REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 17.11.2019)
 

12 lipca 2019, 10:58

Sklep Pamso, Łódź, Marynarska

Sklep Pamso, Łódź, Marynarska (fot. Konrad Kaszuba)

Rada Sektora Wołowiny ostrzega, że porozumienie UE z Mercosur uderzy w rodzinne gospodarstwa hodowli bydła, a następnie w europejskich konsumentów i wzywa Parlament Europejski oraz kraje członkowskie do odrzucenia umowy.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

Zdaniem rady na rynek trafi prawie 100 tys. ton tańszego, południowoamerykańskiego mięsa wołowego, produkowanego z użyciem substancji zakazanych w Europie. Produkcja tego mięsa jest objęta niewielkimi lub żadnymi wymaganiami w zakresie ochrony środowiska. Podpisanie umowy przyczyni się do pogłębienia deficytu wymiany handlowej pomiędzy UE a czterema krajami Mercosur.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, wcześniej podobny apel wystosowały m.in. Stowarzyszenie AVEC, reprezentujące europejski sektor mięsa drobiowego. Obecnie Polska produkuje ponad 2,3 mln ton drobiu, z czego na eksport do UE trafia prawie połowa. Polskim rolnikom trudniej będzie sprzedawać swoje wyroby, jeśli na rynki UE trafi tania żywność z Argentyny, Brazylii, Paragwaju lub Urugwaju.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony