REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

Resort środowiska obniżył planowane stawki za wodę dla producentów napojów z 8,20 do 3 zł za metr sześcienny. Zdaniem branży to za mało – podaje „Puls Biznesu”.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Ministerstwo Środowiska planuje zwiększyć stawki za wodę dla odbiorców przemysłowych. Argumentuje, że musi wdrożyć unijne dyrektywy, by przychody ze świadczonych usług w pełni pokrywały koszty funkcjonowania systemu wodno-kanalizacyjnego. Na razie wskaźnik wynosi jedynie 23 proc. Największe podwyżki miały nastąpić w branży napojów. Obecnie ich producenci płacą około 10 gr za metr sześcienny wody, a ministerialni urzędnicy proponowali stawkę 8,20 zł za wodę z ujęć podziemnych i połowę mniej z powierzchniowych. Wywołało to protesty przedsiębiorców, utrudniając resortowi przeforsowanie projektu zmiany przepisów w innych ministerstwach. Urzędnicy poszli na kompromis – zdecydowali, że obniżą stawki z 8,20 do 3 zł za metr sześcienny. Dostawcy napojów twierdzą, że to wciąż za dużo, bo producenci pozostałej żywności i rolnicy mogą liczyć na znacznie niższe stawki.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony