REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot. Łukasz Rawa, wiadomoscihandlowe.pl)

Spirala podwyżek w sektorze żywności, która ruszyła w ubiegłym roku, zatacza coraz szersze kręgi. Drożejący prąd, rosnące pensje pracowników, nowe przepisy i podatki czy wreszcie zmiany klimatyczne oraz epidemie nie wróżą niczego dobrego – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Jest spore prawdopodobieństwo, że inflacja utrzyma się na wysokim poziomie. Oznacza to, że szacunki niektórych ekonomistów dotyczące spadku cen w II połowie roku stoją pod znakiem zapytania. Businessinsider.com.pl podaje, że w ocenie specjalistów, w tym roku nieuniknione są podwyżki takich produktów, jak np. napoje (podatek od cukru) czy wieprzowina (ASF), jak i żywności wymagającej energochłonnej produkcji. Podrożeją więc wszelkiego rodzaju wypieki i produkty mleczne.

Agnieszka Górnicka, prezes firmy Inquiry zauważa na łamach serwisu businessinsider.com.pl, że już dziś za kilka podstawowych produktów płacimy kilkadziesiąt czy nawet 100 zł. Również jej zdaniem w tym roku dalszy wzrost cen wydaje się nieunikniony. Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności wypowiada się w podobnym tonie. Podkreśla on, że w 2020 rok zapowiada się niestabilnie. Ekspert akcentuje, że dodatkowe obciążenia, na jakie narażeni są przedsiębiorcy, a szczególnie skokowy wzrost płacy minimalnej i energii, będą wyraźnie widoczne w cenach produktów w I kwartale.

Więcej w businessinsider.com.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jEBA 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  I tak to właśnie wygląda kiedy oszołomy dobierają się do władzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eusebio 1 4 miesiące temu

  mniejsi przedsiębiorcy nie przetrwają tych drastycznych zmian

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony