REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

24 sierpnia 2018, 10:24

(fot. mat. prasowe)

Producent napoju energetycznego Devil Energy Drink został ukarany przez sąd za reklamę wykorzystującą sugestię do seksu oralnego. Firma musi zapłacić 60 tys. złotych na rzecz jednej z fundacji oraz przeprosić za reklamę.

REKLAMA

Przypomnijmy, chodzi o reklamę umieszczoną w mediach społecznościowych marki Devil Energy Drink. która pokazywała kobietę klęczącą przed mężczyzną i zawierała hasło: "ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach".

Pozew w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Sąd przychylił się do argumentacji powoda, który twierdził, że reklama uprzedmiatawia wizerunek kobiet i przeczy dobrym obyczajom.

Wcześniej z postulatami Stowarzyszenia zgodziła się Rada Reklamy.

- Ustawa, na którą się powołujemy, jest wykorzystywana głównie przez przedsiębiorców. Problem polega na tym, że sami przedsiębiorcy nie chcą angażować się w spór sądowy z innym przedsiębiorcą tylko po to, by dla zasady zwalczać reklamy uchybiające godności człowieka, uprzedmiotawiające wizerunek kobiet lub naruszające w inny sposób dobre obyczaje. Stowarzyszenie Twoja Sprawa ma jednak właśnie takie cele i jest żywotnie zainteresowane usuwaniem tego typu reklam z obrotu. Jest to nasz pierwszy pozew, ale na pewno nie ostatni. Chcemy, aby przedsiębiorcy planując swoje działania mieli świadomość, że przekraczając pewne granice ryzykują spór sądowy - mówi Izabela Karska ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Firma na swoim koncie w serwisie Facebook przeprosiła za reklamę w... specyficzny sposób:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony