REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)

(fot. pixabay.com)

Powodem strajk Ferrero w największej fabryce Nutelli.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Największa na świecie fabryka Ferrero Nutella przeżywa chwile kryzysu. Przez prawie tydzień strajkujący pracownicy blokowali zakład w Villers-Ecalles w Normandii, który odpowiada za około jedną czwartą produkcji Nutelli.

Związek zawodowy Force Ouvriere poinformował na swojej stronie internetowej, że 160 z 350 pracowników fabryki Ferrero nie pracowało od zeszłego wtorku i zablokowało wjazd i wyjazd ciężarówek. Związek żąda podwyżki wynagrodzenia.

Dotychczasowe propozycje Ferrero zostały odrzucone przez związek. Są już sankcję – osoby, które zablokowały wejście, mają zapłacić grzywnę na mocy nakazu sądowego. Sankcje weszły w życie w poniedziałek rano.

Jak podała, agencja informacyjna AFP ​​linie produkcyjne zakładu są wykorzystywane obecnie zaledwie w 20 proc. Produkcja batonika czekoladowego Kinder Bueno została przerwana.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony