REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(Carrefour Polska)

Karol Krajewski, doradca ministra rolnictwa, zapowiedział podczas zorganizowanego przez firmę Carrefour Polska kongresu Eco Food 360, że resort rolnictwa będzie mocniej wspierać transformację żywnościową w Polsce, m.in. poprzez mocniejsze wsparcie rolnictwa ekologicznego. Resort chce także promować produkty organiczne wśród polskich konsumentów, w tym tych najmłodszych.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Karol Krajewski powiedział, że rząd przygotowuje się do aktualizacji ogłoszonej w ubiegłym roku strategii dla rozwoju polskiej wsi. W nowej wersji znacznie więcej uwagi zostanie poświęcone rolnictwu ekologicznemu, promocji produktów, a także wsparciu transformacji rolnictwa.

Jednym z planowanych działań będzie wprowadzenie – już jesienią 2019 r. – do wybranej grupy przedszkoli oferty produktów ekologicznych, które będą serwowane najmłodszym dzieciom. – Nie jesteśmy w stanie wprowadzić produktów ekologicznych do wszystkich przedszkoli ze względu na brak dostatecznej ich ilości na polskim rynku. Chcemy jednak, aby w wybranych przedszkolach pojawiły się produkty ekologiczne pochodzące od lokalnych producentów rolnych – wyjaśniał doradca ministra rolnictwa.

Działanie ma nie tylko kontekst prozdrowotny, ale także edukacyjny, który ma wyrabiać u najmłodszych konsumentów odpowiedzialne zachowania żywieniowe i uczyć ich jedzenia produktów bio.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~igi 2 11 miesięcy temu

  Nie chodzi o dzieci, tylko o rozwój polskiej wsi 0_0

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nibjhftyfiy 1 11 miesięcy temu

  Zdrowa żywność dla małych dzieci - całkowicie tak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony