REKLAMAMLEKOVITA - Baner Główny (31.10 - 24.11.2019)

(fot. materiały prasowe firmy HL Display)

Ograniczenie ilości tworzyw sztucznych i innego rodzaju materiałów opakowaniowych jest niezwykle istotne dla współczesnych konsumentów, a przez to również dla sprzedawców detalicznych. W związku z tym obecnie trwają intensywne działania nad zminimalizowaniem zużycia tworzyw sztucznych we wszystkich sektorach handlu detalicznego. Z jednej strony ogólny trend unikania dużej ilości odpadów w handlu oznacza popularność niewielkich sklepów lub ekologicznych marketów z mniejszą ilością opakowań, a z drugiej strony – duże, nowoczesne supermarkety, które chcą zapewnić konsumentom nowe doświadczenie zakupowe poprzez możliwość samodzielnego decydowania o tym, co i dokładnie w jakiej ilości kupują. Rozwiązaniem, które idealnie wpasowuje się w ten aktualny trend sprzedaży żywności są systemy pojemników zasypowych oraz grawitacyjnych firmy HL Display.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

Płatki zbożowe, ryż, makaron, orzechy, suszone owoce, kawa, herbata i wyroby cukiernicze – wszystkie te produkty dostępne są dla konsumentów w przezroczystych pojemnikach wolnych od BPA. Z jednej strony, takie rozwiązania zapewniają wyjątkowe doświadczenia zakupowe dla klienta, a z drugiej – możliwość mieszania wybranych ilości produktów i dostosowania zakupu do indywidualnego gustu i potrzeb każdego klienta.

Kolejną korzyścią zakupu produktów luzem jest ograniczenie marnotrawienia żywności.

Klient kupuje tylko taką ilość produktu, jaką rzeczywiście potrzebuje – dzięki temu oszczędza pieniądze, a jedzenie nie trafia niepotrzebnie do kosza - mówi Rafał Lewandowski, Commercial Director w HL Display Polska.

Zarówno pojemniki zasypowe, jak i grawitacyjne HL Display gwarantują całkowitą szczelność oraz doskonałą widoczność produktu w zamkniętym, higienicznym systemie. Ponadto są wykonane z praktycznie nietłukącego się materiału posiadającego atest żywnościowy. W przypadku pojemników grawitacyjnych standardowa regulacja przepływu i ergonomiczny uchwyt zapewniają optymalne doświadczenie zakupowe i pomagają w ograniczeniu strat. Pojemniki z łopatką dostępne są w różnych rozmiarach i w różnych opcjach, np. z oddzielaczem, wolno opadającą klapką, łopatką lub szczypcami.

Dodatkowo pojemniki gwarantują rotację produktów zgodnie z zasadą FIFO (ang.: First in, first out), czyli „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”. W porównaniu z tradycyjnymi produktami w opakowaniach, w przypadku produktów luzem cena jednostkowa jest niższa, dzięki czemu kupujący mają lepsze postrzeganie wartości, a sprzedawcy detaliczni – wyższe marże.

W niektórych krajach Europy, szczególnie w Wielkiej Brytanii, coraz większą popularność zyskują rozwiązania typu „zero waste” (zero odpadów), to modna obecnie alternatywa samoobsługowa dla wyspecjalizowanych sklepów i supermarketów. W tej kategorii HL Display został wyróżniony nagrodą POPAI Awards w konkursie EAT17 zorganizowanym w Anglii w listopadzie zeszłego roku oraz nagrodą przyznawaną przez niemieckie czasopismo "Display Magazin" za rozwiązanie na płatki zbożowe zaprojektowane dla sieci REWE.

Również w Szwajcarii sieć sklepów Coop postawiła na żywność pakowaną luzem. Jesienią zeszłego roku pojemniki na orzechy i suszone owoce zostały zainstalowane w 750 sklepach tej sieci w całym kraju. To ekologiczne rozwiązanie spotkało się z aprobatą nie tylko ze strony klientów, ale również samej sieci Coop, a w szczególności „doskonałe wyniki sprzedaży”, jak twierdzi menadżer odpowiedzialny za sprzedaż w tej kategorii żywności.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony