REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay CC0)

Co trzeci przedsiębiorca, prowadzący sprzedaż detaliczną, zainstalował terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Wciąż jednak są miejsca, gdzie można płacić tylko gotówką – czytamy w serwisie money.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Terminale płatnicze z programu Polska bezgotówkowa działają w 12 tysiącach miejscowości. To ponad 230 tys. urządzeń, które obsłużyły 156 mln transakcji na łączną kwotę ponad 8 mld zł – wylicza money.pl.

Obecnie w Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają 23 terminale. Wciąż jednak są miejsca, gdzie można płacić tylko gotówką. Firma Pollster przeprowadziła na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości badanie "Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019", z którego wynika, że choć Polacy najchętniej płacą kartą, to wciąż 37 proc. badanych spotyka się z sytuacjami, gdy jest to niemożliwe. Połowa ankietowanych wskazuje, że najczęściej gotówką trzeba płacić na bazarach i targowiskach. Co czwarty wskazał na firmy usługowe – fryzjera, kosmetyczkę czy warsztat samochodowy.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~genaro 3 3 miesiące temu

  Hmm... a gdzie teraz nie ma terminali płatnych? Są wszędzie. No właśnie - przecież nawet w ramach bezgotówkowej Polski pojawił się na rynku tego ogrom. Jednak sporo się pod tym względem pozmieniało. Chyba samych terminali eservice pojawiło się powyżej 100 tys. prawda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~petyd 2 6 miesięcy temu

  A nie było czegoś takiego, że w ramach tej akcji pojawiło się ponad 100 tys. terminali eservice na rynku? Na bank gdzieś pojawiły się podobne statystyki, a to już konkret.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~daredo 1 7 miesięcy temu

  Ta sama sytuacja. Też mamu i siebie eservice i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby teraz np. sklep mógł konkurować bez opcji płacenia kartą. Dla ludzi to jest istotne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony