REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. Pixabay CC0)

Co trzeci przedsiębiorca, prowadzący sprzedaż detaliczną, zainstalował terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Wciąż jednak są miejsca, gdzie można płacić tylko gotówką – czytamy w serwisie money.pl.

REKLAMA

Terminale płatnicze z programu Polska bezgotówkowa działają w 12 tysiącach miejscowości. To ponad 230 tys. urządzeń, które obsłużyły 156 mln transakcji na łączną kwotę ponad 8 mld zł – wylicza money.pl.

Obecnie w Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają 23 terminale. Wciąż jednak są miejsca, gdzie można płacić tylko gotówką. Firma Pollster przeprowadziła na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości badanie "Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019", z którego wynika, że choć Polacy najchętniej płacą kartą, to wciąż 37 proc. badanych spotyka się z sytuacjami, gdy jest to niemożliwe. Połowa ankietowanych wskazuje, że najczęściej gotówką trzeba płacić na bazarach i targowiskach. Co czwarty wskazał na firmy usługowe – fryzjera, kosmetyczkę czy warsztat samochodowy.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~petyd 2 26 dni temu

  A nie było czegoś takiego, że w ramach tej akcji pojawiło się ponad 100 tys. terminali eservice na rynku? Na bank gdzieś pojawiły się podobne statystyki, a to już konkret.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~daredo 1 miesiąc temu

  Ta sama sytuacja. Też mamu i siebie eservice i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby teraz np. sklep mógł konkurować bez opcji płacenia kartą. Dla ludzi to jest istotne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony