REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(fot.wiadomoscihandlowe.pl)

Zakaz handlu w niedziele nie podoba się większości Polaków. Krytykuje go także biznes. W dobie koronawirusa jeszcze bardziej komplikuje sytuację w handlu. Jak informuje „Rzeczpospolita”, opozycja wraca więc do projektu znoszącego zakaz.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Klub Koalicji Obywatelskiej złoży do marszałek Sejmu wniosek o prace nad ustawą, która została złożona jeszcze na początku tej kadencji. Zgodnie z nią zakaz handlu w niedziele zostanie zniesiony, a pracownicy będą mieli zagwarantowane przynajmniej dwie wolne niedziele w miesiącu – donosi „Rzeczpospolita”.

W rozmowie z dziennikiem Paulina Hennig-Kloska, posłanka Koalicji Obywatelskiej wskazuje, że branża handlowa mierzy się obecnie z takimi trudnościami, że należy ją w ich rozwiązywaniu wspierać. Co więcej, posłanka zauważa, że chodzi także o kwestie zapobiegania koronawirusowi, bo handlowe niedziele pomagają rozłożyć liczbę klientów na dłuższy czas działania sklepów, co zapobiega kolejkom i gromadzeniu się ludzi w sklepach.

Ustawa o zakazie handlu jest krytykowana przez wiele organizacji takich jak Konfederacja Lewiatan, BCC, Polska Rada Biznesu, Federacja Przedsiębiorców Polskich i Związek Rzemiosła Polskiego. W poniedziałek członkowie Rady Przedsiębiorczości zaapelowali do rządu i parlamentu o pozwolenie na otwieranie sklepów w niedziele. Pracodawcy chcą, aby zakaz handlu w niedziele został zniesiony na okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, a także na 180 dni po odwołaniu takiego stanu.

- Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów - piszą w stanowisku członkowie Rady Przedsiębiorczości.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (16)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Maciek 16 24 dni temu

  Nie jestem za tym, ustawa już niech zostanie, nie likwidować jej, ale i nie zaostrzać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maia 15 24 dni temu

  Nie chcę, żeby ten spór rozgorzał na nowo, znowu będziemy świadkami tych wszystkich śmieszno-strasznych absurdów jak ściganie sądowe ajentów Żabek, jak medialne seanse nienawiści przeciwko nim w wykonaniu Solidarności i kościoła, nie wracajmy już do tego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ravo 14 24 dni temu

  Przywrócenie niedziel handlowych poprawi bezpieczeństwo sanitarne? A niby jak? Podczas handlowych niedziel ludzie hurtowo łażą do sklepów i galerii handlowych, bo po prosu nie mają co zrobić z wolnym czasem. Lepiej zamiast przywracać handlowe niedziele, co nabije kabzę garstce bogaczy nauczmy Polaków, że wolny czas można spędzac także inaczej: w kinie, teatrze, parku, basenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tu też? 13 miesiąc temu

  Pełno triki tutaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kj 12 miesiąc temuocena: 75% 

  Sonia dokładnie, nie wiem o co w tym chodzi bo o ile w tygodniu klienci są stosunkowo normalni, to w niedziele dzieją się cuda, ludzie wręcz na spacer do sklepów przychodzą, towar oglądają jakby w muzeum byli i ciągle pretensje, chamstwo, ludziom się tak chyba nudzi w wolne dni, że idą do sklepów podenerwowac i wyładować się na innych z nudów. I to nie jest tylko moja opinia, wszędzie niedziela to najgorsze buractwo w sklepach, ludzie na pewnym poziomie intelektualnym potrafią znaleźć sobie inne zajęcia w niedzielę niż zwiedzanie sklepów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 11 miesiąc temuocena: 67% 

  Jakie bezpieczeństwo ludzie walą do sklepów bez masek zero bezpieczeństwa , w sklepie tyle ludzi jak nigdy to gdzie tu spadek obrotów? Łapy precz od wolnych niedziel

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skandal 10 miesiąc temuocena: 60% 

  Jaki kryzyk w czasie epidemi..? Przeciez wozmi zakupowe takie jak by Swiat mial sie konczyc i jeszcze za maly utarg? Smieszne. Pozwolcie Nam biednym kasjerom odpoczac psychicznie ,fizycznie chociaz w ta WOLNA Niedziele.

  oceń komentarz
 • ~Sonia 9 miesiąc temuocena: 59% 

  Niech Ci mądrale co tak bardzo chcą niedzieli handlowej sami przyjdą w niedzielę pracować. Najlepiej jak jest przepiękna letnia niedziela i to popołudniu do prawie nocy bo przecież godziny otwarcia też są wydłużone. Łażą tacy po sklepie i tylko o wszystko pretensje mają. A my mamy być mili i pierdzacy bo przecież klient nasz pan.. A my to bydło do roboty którym można pomiatac.. My życia prywatnego nie mamy A o rodzinach nie wspomnę bo przecież my ich nie mamy pracując w handlu. To chore wszystko...

  oceń komentarz
 • ~wolna niedziela 8 miesiąc temuocena: 47% 

  do @bobik a tobie korona z głowy nie spadnie jak w niedziele zakupów nie zrobisz, zwłaszcza , ze sam masz wolne .

  oceń komentarz
 • ~Bobik 7 miesiąc temuocena: 52% 

  Pielegniarka, kasjer na stacji paliw, kelnerka w restauracji jakoś pracują w niedziele i żyją. Nie wiem czemu się ludzie tak boicie chodzić do pracy w niedzielę, korona Wam z głowy nie spadnie jak popracujecie tak jak inni pracują

  oceń komentarz
 • ~albatros 6 miesiąc temuocena: 50% 

  niech sami swoje rodziny zagnają do niedzielnej harówy, wara od wolnej niedzieli

  oceń komentarz
 • ~Angelika77 5 miesiąc temuocena: 50% 

  Głupota powydłużali godziny pracy sklepów człowiek zasuwa to jeszcze niedzielę mu chcą zabrać... wara!

  oceń komentarz
 • ~inga 4 miesiąc temuocena: 52% 

  łapska precz od niedzielnego wypooczynku

  oceń komentarz
 • ~Alicze 3 miesiąc temuocena: 54% 

  Handel w niedziele co poumierają z głodu pasi brzuchy nic nie robią tylko z nudów chodzą po sklepach i klient to on pan . Kiedyś nie było tyle sklepów a już nie wspomnę o pustych Polkach i nikt głodny nie chodził sobota do 13 niedziela wolna ciagle wam mało co drugi to nadwaga bo spacery tylko po marketach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Market 2 miesiąc temuocena: 54% 

  Czy ktoś widział teraz kolejki w galeriach? Cos im się chyba pokręciło. Handlowe niedziele to rzecz zbędna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 1 miesiąc temuocena: 63% 

  Jak czytam te brednie to krew się gotuje. Pracuję w markecie budowlanym i po lekko słabszym marcu-kwietniu w maju były rekordy sprzedaży. Ludzi masa każdego dnia. I jeszcze chcą otwierać w niedziele żeby rodzinki miały gdzie przyjść do parku rozrywki? Już odrobili straty nie dając ludziom podwyżek albo i nawet ucinając pensje. Także panowie z zarządów, jak chcecie kolejne wille na Lazurowym Wybrzeżu to sami pracujcie w niedzielę.

  oceń komentarz
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony