REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

(fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

Prokuratura w Lidzbarku Warmińskim przedstawiła Przemysławowi M., prezesowi mleczarni Polmlek zarzut zanieczyszczania wody w rzece Łyna – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

„Puls Biznesu” podaje, że z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, iż w okresie od 1 marca 2017 roku do 18 marca 2018 roku dochodziło do zanieczyszczania wody w rzece Łyna. - Było to skutkiem nieutrzymywania w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez ZM Polmlek, co spowodowało wylewanie się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu – informuje prokuratura.

Oprócz tego, jak podaje "Puls Biznesu", ustalono, że dochodziło również do wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości. W związku z zarzutami prezesowi Polmleku grozi kara nawet 8 lat więzienia. 

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ff 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

  I tradycyjnie zaraz zamiotą pod dywan PIS Pisiora nie ruszy.

  oceń komentarz
 • ~joleńka 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Jak dla mnie to trochę jest zwalanie winy i tak naprawdę nie mieli na kogo. Znam tę firmę od podszewki i zawsze kupuję produkty od nich i nigdy się nie zawiodłam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony