REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)

(źródło: henrykkania.pl)

Jak podała spółka w komunikacie, prokuratura Rejonowa Katowice-Południe zażądała wydania dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności przez Zakłady Mięsne Kania od 1 grudnia 2012 roku do chwili obecnej.

REKLAMA

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie prowadzenia przez spółkę ZM Kania księgowości i podawania w księgach rachunkowych nieprawdziwych danych. Śledczy sprawdzają, czy nie księgowano nierzetelnych faktur sprzedażowych, wystawionych w spółce m.in. na rzecz spółek Staropolskie Specjały, Ekofood, Fresh Investment, Rubin Energy, HK Logistic, ZM Euromeat. Podejrzewają też księgowania nierzetelnych faktur VAT wystawionych przez ww. podmioty na spółkę oraz zawyżanie stanów magazynowych, co miałoby istotny wpływ na wynik finansowy spółki w poszczególnych okresach rozrachunkowych. Śledztwo obejmuje okres od marca 2012 r. do 31 marca 2019 r.

"Stosownie do treści ww. postanowienia zachodzi konieczność zabezpieczenia dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej, w tym prowadzenia dokumentacji finansowo-księgowej spółki, niezbędnej do wyjaśnienia okoliczności sprawy i uzyskania rzeczy stanowiących dowód w sprawie, a także rzeczy służących do popełnienia przestępstw" – czytamy w komunikacie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony