REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

( Grzegorz Łaptaś, dyrektor PwC Polska (materiały prasowe))

Przejęcie Bać-Polu wynika m.in. z trudnej sytuacji panującej na rynku handlu hurtowego. Nowy potencjalny właściciel będzie musiał im sprostać - mówi w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Łaptaś, dyrektor w PwC.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

- Rynek handlu hurtowego boryka się z wieloma problemami. Główny to coraz mniejsza baza klientów. Z tego powodu biznes przechodzi przez okres konsolidacji. By na nim rosnąć, trzeba przejmować - mówi Grzegorz Łaptaś.

Ekspert podaje tu przykład firmy Eurocash, która w ostatnich latach wyrosła na jednego z największych graczy na rynku handlu hurtowego. - Eurocash, od lat kupował mniejszych hurtowników. Ponadto dużo inwestował w działalność detaliczną, dzięki czemu jest zdecydowanym wygranym w segmencie hurtowym - dodaje Łaptaś.

- Oprócz Eurocashu niemal wszystkie firmy na rynku borykają się z problemami. Ich sprzedaż spada, nie mają także zdolności do pozyskania finansowania, które to z kolei pozwoliłoby na aktywne zwiększenie skali działalności przez przejęcia i konsolidację. Dlatego też nawet duże podmioty mogą zostać przejęte przez innych graczy - zaznacza ekspert PwC.

Według Grzegorza Łaptasia to właśnie trudna sytuacja na rynku jest jednym z powodów, dla których potencjalny inwestor jest zainteresowany przejęciem Bać-Polu. Pytany o znaczenie akwizycji wykonanej przez Spar Group Ltd., zwraca uwagę na duży potencjał operacji. - W przypadku ewentualnego przejęcia przez firmę, która jest franczyzobiorcą Spara, to dodatkowo zwiększy znaczenie tej akwizycji także na rynku handlu detalicznego i korzyści odniosą obie strony - komentuje.

- Nie zapominajmy jednak, że potencjalna transakcja dotyczy w dużej mierze rynku hurtowego, na którym panują bardzo trudne warunki. To wyzwanie dla potencjalnego chętnego na Bać-Pol - podsumowuje Grzegorz Łaptaś.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient 1 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Kolejny Madry Pan z PWC! Ile upadkow kryje sie za doradztwem tej firmy! Moze warto sprawdzic komu doradzali i kto upadl lub mial/ma problemy! To na pewno bylaby dobra statystyka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony