REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

10 września 2019, 15:01

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (fot. rzecznikmsp.gov.pl)

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców chcą usłyszeć głos osób prowadzących biznes. Instytucje zawiązały współpracę w zakresie inicjatywy Głos Przedsiębiorcy. Rolą Rzecznika MŚP będzie wsparcie zgłoszonych pomysłów oraz promocja Głosu Przedsiębiorcy w środowisku biznesowym.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Rzecznika Adama Abramowicza i FPP ma wspierać w tym zakresie narzędzie udostępnione w portalu biznes.gov.pl, nadzorowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Za pośrednictwem formularza online każdy przedsiębiorca może zgłaszać swoje inicjatywy ustawodawcze. Pomysły następnie oceniane są przez internautów oraz merytorycznie analizowane i przekazywane do prac legislacyjnych.

Aplikacja Głos Przedsiębiorcy funkcjonuje od roku. Dzięki inicjatywie zgłoszono na razie 265 propozycji zmian w przepisach, z czego 24 wdrożono w życie. Konsultowanych w sumie było 49 propozycji, z których 10 jest obecnie w fazie konsultacji międzyresortowych. Po trzech latach działania portalu biznes.gov.pl odnotowano 2,5 mln odsłon i ponad 20 tys. interakcji z przedsiębiorcami, którzy mogą korzystać z centrum pomocy za pośrednictwem czatu, e-maila, videokonferencji.

– Zachęcam wszystkich przedsiębiorców, żeby zgłaszali swoje uwagi. Wnioski są szczegółowo analizowane –powiedział Marek Kowalski, przewodniczący FPP. Przedsiębiorcy mogą mieć wpływ na siedem kategorii: rozwój działalności gospodarczej, prawa i obowiązki przedsiębiorcy, finansowanie, wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek, handel zagraniczny, informacje dla przedsiębiorców oraz inwestowanie w Polsce. Rzecznik MŚP ma zaangażować się we współpracę z poszczególnymi resortami w zakresie wdrażania zgłoszonych pomysłów. Osoby zgłaszające pomysły będą mogły śledzić zgłoszone sprawy w portalu internetowym.

Leszek Skiba, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów powiedział, że resortowi zależy na ograniczeniu obowiązków biurokratycznych. Przykładem może być uproszczenie raportowania. Wprowadzony plik JPK i centralny rejestr faktur VAT pozwoli na ograniczenie liczby wysyłanych deklaracji i uproszczenie komunikacji z urzędem skarbowym.

Celem Głosu Przedsiębiorcy jest ograniczenie biurokracji i uproszczenie codziennej pracy przedsiębiorców. Wprowadzenie zmian nie jest łatwe. Czasami, aby zmieść jeden zapis biurokratyczny trzeba zmienić kilkanaście ustaw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony