REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Konrad Kaszuba, wiadomoscihandlowe.pl)

Zarząd spółki Capital Partners - zarządcy funduszy, które wciąż posiadają mniejszościowe udziały w sieci Piotr i Paweł - poinformował, że 18 listopada podjęta została decyzja o "rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem działalności grupy kapitałowej w segmencie zarządzania funduszami, która prowadzona jest przez spółkę zależną Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Capital Partners".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Na obecnym etapie brane będą pod uwagę różne opcje strategiczne, w tym sprzedaż wszystkich akcji, połączenie spółki zależnej z innym podmiotem, pozyskanie inwestora branżowego lub finansowego, dokonanie innej transakcji kapitałowej lub powstrzymanie się od jakichkolwiek działań. Powodem podjęcia decyzji, o której mowa powyżej jest zawarcie przez spółkę zależną standardowej umowy o zachowaniu poufności z krajową instytucją finansową - czytamy w komunikacie.

Jak tłumaczy Capital Partners, umowa została zawarta w celu umożliwienia stronom uzyskania informacji na potrzeby określenia zasad ewentualnej transakcji. - Spółka podejmie decyzję ze szczególnym uwzględnieniem interesu funduszy zarządzanych przez spółkę zależną i uczestników tych funduszy oraz długoterminowego interesu spółki i spółki zależnej, w tym ich pracowników.

Zgodnie z treścią komunikatu, dotychczas nie zostały podjęte żadne wiążące decyzje związane z wyborem konkretnej opcji, a także "nie ma pewności, że takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości".

Przypomnijmy, że większościowym udziałowcem sieci Piotr i Paweł od kilku tygodni jest Spar Group z RPA. TFI Capital Partners wcześniej kontrolowało 100 proc. akcji poznańskiej sieci supermarketów - przejęło je za 1 zł od rodziny Wosiów w 2018 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony