REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Największa duńska grupa detaliczna Salling Group musi mianować nowego przewodniczącego rady dyrektorów po tym, jak Nils Smedegaard Andersen, pełniący tę funkcję w Salling Group od 2007 roku, podał się do dymisji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(mat. prasowe Salling Group)

– Salling Group przeszła szybką transformację w czasach Nilsa jako przewodniczącego. Pozostawia on wyjątkowo stabilną grupę, która od 12 lat stale umacniała swoją pozycję rynkową – zapewnia Jens Bjerg Sørensen, przewodniczący Salling Funds, który jest właścicielem Salling Group.

– Od ponad 12 lat miałem przywilej przewodniczyć Salling Group. Naprawdę doceniam współpracę z wykwalifikowanym zarządem oraz wieloma energicznymi i zmotywowanymi pracownikami. Firma przeszła fantastyczny rozwój, a tworzenie jego podstaw było ekscytującą przygodą. Model biznesowy firmy jest zdrowy, a po mającej miejsce w lecie sprzedaży szwedzkiego biznesu ma obecnie silną pozycję finansową i jest dobrze przygotowana na przyszłe wyzwania i szanse. Uważam, że jest to doskonały czas na zmianę – wyjaśnił ustępujący prezes Nils Smedegaard Andersen.

Andersen został przewodniczącym rady dyrektorów Salling Group (wówczas Dansk Supermarked A / S) po tym jak objął stanowisko dyrektora zarządzającego firmy A.P Møller-Maersk, która w 2007 roku był większościowym właścicielem Salling Group. Ponadto wcześniej pełnił funkcję CEO Carlsberga. Jest dyrektorem niewykonawczym w koncernie BP. Od listopada 2019 r. jest przewodniczącym rady nadzorczej w firmie Unilever.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony