REKLAMAJACOBS - PRIMA - Baner Główny (październik 2019)

(Flickr/Sven Gaedtke)

Jak donosi „Rzeczpospolita”, gwałtownie spada liczba sprzedawanych w Europie samochodów ciężarowych. Choć popyt na przewozy rośnie, od połowy czerwca popyt na nowe samochody bardzo zmalał.

REKLAMATOTA - belka w artykule (17-27.10.2019)

Eksperci podejrzewają, że to efekt wprowadzenia od 15 czerwca nowych, cyfrowych tachografów. Właśnie po 15 czerwca liczba rejestrowanych samochodów nagle spadła. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego od 1 do 15 czerwca zarejestrowano 2443 nowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton, a po 15 czerwca już tylko 524.

Cyfrowe tachografy drugiej generacji są wyposażone w GPS, ale także pozwalają inspektorom transportu drogowego zdalnie kontrolować, czy nikt nie manipulował urządzeniem. Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś ma nadzieje, że to jedynie przejściowy trend.

Zapotrzebowanie na przewozy krajowe i zagraniczne nie spada. Upalne lato powoduje, że towary trzeba przewozić szybciej. Sezon grillowy łączy się z koniecznością przewozu zwiększonej ilości mięsa, a upały zwiększają zapotrzebowanie na towary szybko psujące się i świeże, takie jak lody, jogurty, chłodniki, kefiry, owoce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony