REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

(fot. ŁR)

Nie znamy ostatecznego kształtu ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która ustanawia 12 listopada dniem wolnym od pracy. To stawia handel w wyjątkowo trudnej sytuacji – zwraca uwagę w komunikacie Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD).

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Senat wniósł poprawki, które zmieniły pierwotny tekst ustawy i dopiero po posiedzeniu Sejmu 7 listopada, na kilka dni przed wejściem ustawy w życie, dowiemy się, czy handel będzie objęty zakazem pracy 12 listopada.

„Jest to zbyt krótki czas, aby przedsiębiorstwa mogły dostosować się do nowych regulacji, zmienić harmonogram dostaw i logistykę. Szczególnie ważne jest to w kontekście dostaw produktów świeżych, które kontraktowane są z dużym wyprzedzeniem. Ze względu na skalę zamówień i fakt, że sieci handlowe są kluczowym odbiorcą rodzimych produktów konsekwencje zakazu odczują nie tylko handlowcy, ale także polscy producenci i przetwórcy” – czytamy w komunikacie POHiD.

„Zaskakiwanie przedsiębiorców regulacjami uchwalanymi w tak szybkim tempie przeczy idei przewidywalności prawa i jest niezgodne z zasadami Konstytucji Biznesu. Handel ma służyć społeczeństwu i powinien być możliwie dostępny, zwłaszcza wtedy, gdy Polacy mają czas na zakupy. Ze względu na niesprzyjającą aurę wiele osób chętnie spędziłoby ten dzień z rodziną, korzystając z atrakcji w centrach handlowych” – czytamy dalej.

POHiD apeluje, aby 12 listopada pozostał dniem handlowym. Organizacja zaznacza, że dodatkowy, uchwalony w ostatniej chwili, dzień niehandlowy to utrudnienie dla konsumentów i straty finansowe dla firm.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ytr 4 8 miesięcy temuocena: 50% 

  zamknąc wszytkie molochy zagraniczne,polaku niewolniku ,obudź sie!!!zasrane lidle,kauflandy dostały dotacje na zniszczenie polskiego handlu!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkurzona 3 8 miesięcy temuocena: 67% 

  No pewnie bo przecież w centrach handlowych pracują roboty które nie maja rodziny!!!! Jak czytam takie brednie to mi się nóż w kieszeni otwiera!!! Ale no tak przecież dla 95% społeczeństwa nie spędzenie dnia w centrum handlowym to dzień stracony!!! Nauczcie się w końcu ze istnieją inne formy spędzania rodzinnie czasu niż tylko łażenie po galeriach i wkurwianie ludzi którzy musza tam pracować w weekendy i wysłuchiwać waszego niezadowolenia z życia!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gosc 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

  ale naciąganie,jak braknie prądu albo awaria to co.koniec świata.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~barany 1 8 miesięcy temuocena: 40% 

  ile jeszcze mamy znosić tę gospodarkę nakazów i zakazów. gdzie ja żyję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MASAKRA, zamknijcie jeszcze sklepy każdego dnia

  oceń komentarz
do góry strony